Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 10 lipca 2016 r.

Ogłoszenia na 10 lipca 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – XV Niedziela zwykła „C”

10 lipca 2016 roku.

1. W dzisiejszą XV Niedzielę zwykłąChrystus Pan wzywa nas do prawdziwej, bezinteresownej miłości bliźniego. O godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę jako kolejną ratę za wykonane prace remontowe w naszym Sanktuarium.

2. W poniedziałek w godz. południowych gościmy pielgrzymów z Gdyni, którzy pieszo wędrują przez Jasną Górę do Krakowa na ŚDM. Po posiłku i odpoczynku o godz. 13,3o wyruszą w dalszą drogę. Zapraszamy parafian, by zjawili się przy kościele, aby serdecznie pożegnać dzielnych pielgrzymów. Natomiast w środę w godz. przedpołudniowych dotrze do nas pielgrzymka rowerowa z Bartoszyc, która pielgrzymuje Szlakiem Męczeństwa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

3. Kontener na makulaturę będzie zabrany we wtorek. Jutro więc będzie ostatnia szansa, by przynieść swoją makulaturę i w ten sposób wesprzeć tych, którzy wyjeżdżają do Krakowa na ŚDM.

4. W poniedziałek przypada Święto św. Benedykta – Opata, Patrona Europy; we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu – Biskupa i Męczennika; w środę wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek wspomnienie św. Bonawentury – Biskupa i Doktora K-ła, a w sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitych łask Bożych, skutecznego orędownictwa św. Patronów oraz wszelkiej pomyślności.

5. Przypominamy, że podczas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

6. Z przykrością informujemy, że od pewnego czasu ktoś niszczy i kradnie kwiaty przy figurze Matki Bożej przed Kościołem Nawiedzenia, a także przy pomniku bł. Ks. J. Popiełuszki i przy krzyżu przed Kościołem Zasadniczym. Panie opiekujące się tymi miejscami proszą o pomoc i zainteresowanie się tą sprawą oraz informowanie o osobach zachowujących się nieodpowiednio w pobliżu tych miejsc.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Kto jest moim bliźnim?” – rozważania Benedykta XVI i Franciszka; „Joseph Ratzinger kapłanem od 65 lat” – o jubileuszu kapłaństwa Benedykta XVI; „Jak w rodzinie” – o kadrze piłkarskiej Adama Nawałki; „Lato polskiego Mojżesza” i „My tam byliśmy” – o pielgrzymce św. Jana Pawła II i Światowych Dniach Młodzieży w Polsce w 1991 roku. Polecamy też najnowszy numer „Nowego LISTU”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej wspólnoty przekroczyli: śp. Jan Syka lat 79 z ul. P. Pracy 5; Barbara Kuliszewska lat 68 z ul. Białogardzkiej 16; Mieczysław Jaćmierski lat 87 z ul. Dunikowskiego 1; Stanisław Makuchowski lat 81 z ul. Szpitalnej 3; Zenon Sudomirski lat 69 z ul. Sz. Szer. 2; Krzysztof Janowiak lat 46 z ul. P. Pracy 1 i Helena Brzykcy-Pinkiewicz lat 81 z ul. P. Pracy 2, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek……………

9. Na świadczenie bezinteresownej miłości naszym bliźnim przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                           Proboszcz

                                                  Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski