Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 17 lipca 2016 r.

Ogłoszenia na 17 lipca 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – XVI Niedziela zwykła „C”

17 lipca 2016 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XVI Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan zachęca nas do uważnego wsłuchiwania się w Boże Słowo. O godz. 17,3o zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. Wszystkim paniom, które przygotowały przyjęcie i ugościły pielgrzymów z Gdyni i Bartoszyc składamy serdeczne podziękowanie staropolskim Bóg zapłać!

3. Przypominamy, że podczas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie bł. Czesława – kapłana; w piątek wspomnienie św. Marii Magdaleny, a w sobotę Święto św. Brygidy – zakonnicy, Patronki Europy. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności.

5. W sobotę 23 lipca o godz. 15,oo w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” rozpocznie się diecezjalne świętowanie XXXI Światowych Dni Młodzieży. Podczas uroczystej Eucharystii ks. Biskup Jan Tyrawa dokona aktu posłania młodych naszej diecezji do Krakowa. Zapraszamy wszystkich, nie tylko młodych do wspólnej modlitwy.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” polecamy: „Europa zgubiła siódmy dzień” – rozmowa z ks. Prof. Piotrem Mazurkiewiczem o tym, czy idea europejskiej wspólnoty już się wypaliła; „Zgaga po referendum” – o skutkach referendum w Wielkiej Brytanii; „Prawosławie chce się reformować?” – o Staroprawosławnym Soborze na Krecie; „Młodzi kochają wyzwania” – rozmowa o przygotowaniach do ŚDM. Zachęcamy do nabycia i lektury.

7. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Stanisław Bielicki lat 70 z ul. Modrakowej 46; Józefa Majewska lat 85 z ul. P. Pracy 9; Anna Lewandowska Jędrzejczyk lat 90 z ul. Sz. Szeregów 9; Michał Giergielewicz lat 75 z ul. Walecznych 6 i Roman Ulanowski lat 57 z ul. Sz. Szeregów 10, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………….

8. Na wybieranie najwartościowszej życiowej cząstki przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                                      Proboszcz

                                                             Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski