Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 31 lipca 2016 r.

Ogłoszenia na 31 lipca 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – XVIII Niedziela zwykła „C”

31 lipca 2016 roku.

1. Dzisiaj, w XVIII Niedzielę zwykłą, w duchowej łączności z papieżem Franciszkiem i młodzieżą zgromadzoną na kończących się ŚDM w Krakowie przeżywamy przesłanie do całego świata byśmy byli miłosierni na wzór Ojca Niebieskiego. O godz. 17,3o Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Sierpień tradycyjnie w naszej Ojczyźnie jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu troski o trzeźwość naszych rodzin i naszego Narodu.

3. W poniedziałek we wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego – biskupa i Doktora K-ła, przypada 72. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o bohaterskich Powstańcach, którzy poświęcili swoje życie dla nas i naszej Ojczyzny.

4. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – kapłana a w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Klubie „Emaus”. W piątek okazja do spowiedzi św. rano podczas Mszy św. o godz. 7,oo i 8,oo oraz po południu od godz. 17,oo. Ze względu na wakacje nie ma Mszy św. I piątkowej o godz. 17,oo.Dzieci zapraszamy na Mszę św. rano lub wieczorem. Nabożeństwo ku czci NSPJ w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. W sobotę po Mszy św. o godz. 7,oo wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim. Zakończenie adoracji o godz. 8,oo.

6. Przypominamy, że podczas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” obszerne relacje ze ŚDM w diecezjach. Zachęcamy do wakacyjnej lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Tomasz Trempała lat 24 z ul. Walecznych 5; Józef Badyński lat 74 z ul. Szpitalnej; Helena Serafin lat 81 z ul. Sz. Szer. 2B; Zdzisław Sułkowski lat 98 z ul. Sz. Szer. 1 i Edmund Makowski lat 84 z ul. Walecznych 2, których ze wszystkimi zmarłymi, także z kapłanem zamordowanym w zamachu terrorystycznym we Francji polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

9. Na gromadzenie skarbów, które mają wartość przed Bogiem przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                                    Proboszcz

                                                            Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski