Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 7 sierpnia 2016 r.

Ogłoszenia na 7 sierpnia 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą

7 sierpnia 2016 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę sierpnia i zarazem XIX Niedzielę Zwykłą. Chrystus zaprasza nas do czujności i troski o swoje wnętrze, by zawsze być gotowym na moment ostatecznego spotkania z Nim. W Kościele Nawie­dzenia do godz. 14:00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej adoracji Chrystusa utajonego pod postacią Chleba. Koronka do Bożego Miłosierdzia w kościele zasadniczym o godz. 17:30.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika, prezbitera; we wtorek, 9 sierpnia, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy – patronki Europy; w środę, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; oraz w czwartek, 11 sierpnia, wspom­nienie św. Klary, dziewicy. Wszystkim solenizantom życzymy nieustannego, pełnego pokory otwierania się na Boże błogosławieństwo.

3. Przypominamy, że w wakacje Msze św. w dni powszednie są sprawowane o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.

4. Zapraszamy na XXVII Pielgrzymkę Maksymiliańską w intencji otrzeź­wienia Narodu w 75. rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego. Zbiórka pielgrzymów w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa na Placu Pias­towskim w niedzielę, 14 sierpnia, o godz. 15:40. Wymarsz o godz. 16:00. Po Mszy św. odpustowej o godz. 18:00 w kościele św. Maksymiliana na Osowej Górze pielgrzymi są zaproszeni na poczęstunek.

5. W trwającym Jubileuszowym Roku Miłosierdzia Diecezja Bydgoska orga­nizuje pielgrzymkę do Rzymu. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 15-19 września. Dzięki uruchomieniu nowego połączenia lotniczego bezpośrednio do Rzymu pielgrzymi wylatują z Bydgoszczy i do Bydgoszczy wracają. Koszt pielgrzymki to 2190 zł i 80 euro. Szczegółowe informacje na plakatach, na kartkach wyłożonych na stolikach pod chórem oraz w biurze parafialnym. Zapisy do 19 sierpnia w Kurii Diecezjalnej w Wydziale Duszpasterskim oraz w Biurze Turystyczno-Pielgrzymkowym „Frater”.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W Przewodniku Kato­lickim warto przeczytać relacje ze Światowych Dni Młodzieży oraz m.in. arty­kuły: Ten czas nas odmienił – wywiad z abp. Stanisławem Gądeckim, przewod­niczącym Konferencji Episkopatu Polski; „Przejść przez miasto”. Franciszek do Kościoła w Polsce; Białe karty Ewangelii – o spotkaniu Ojca św. z polskim duchowieństwem; Spotkaliśmy proroka – kim jest Ojciec św. dla młodzieży; Znający Boga wybierają miłosierdzie – o niedawno zamordowanym francuskim kapłanie; Małżeńskie wojenki – jak przeżywać wakacje. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. W tym tygodniu z naszej parafii próg wieczności przekroczyła śp. Krystyna Stankiewicz lat 68, z ul. Zajęczej 10, którą ze wszystkimi naszymi zmarłymi polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8. Na trwanie w postawie czujności i troski o swoje wnętrze przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. prałat Józef Kubalewski

Proboszcz

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski