Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne na XXI Niedzielę Zwykłą

21 sierpnia 2016 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą. Chrystus poucza nas, że droga do Królestwa Niebieskiego nie jest łatwa, bo wiedzie przez ciasną bramę. Koronka do Bożego Miłosierdzia w kościele zasadniczym o godz. 17:30.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 22 sierpnia, wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej; w środę, 24 sierpnia, święto św. Bartłomieja, apostoła; w piątek, 26 sierpnia, Uroczystość Najśw. Maryi Panny Często­chowskiej – Msze św., w czasie których odnowimy Śluby Jasnogórskie, o godz. 7:30, 9:00, 10:15 i 18:00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych; w sobotę, 27 sierpnia, wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna. Wszystkim solenizantom życzymy nieustannego, pełnego pokory otwierania się na Boże błogosławieństwo.

3. Przypominamy, że w wakacje Msze św. w dni powszednie są sprawowane o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.

4. W przyszłą niedzielę, 28 sierpnia, panie z naszego parafialnego Caritasu będą rozprowadzały cegiełki „Z uśmiechem do szkoły” w cenie 1, 2 i 5 zł. Pozyskane środki zostaną przekazane na zakup wyprawek do szkoły i na dofinansowanie wyżywienia dzieci w czasie roku szkolnego.

5. W przyszły poniedziałek, 29 sierpnia, zapraszamy do Katedry w ramach Dni Modlitw przed Odpustem NMP Matki Pięknej Miłości - pracowników, wolon­tariuszy naszego hospicjum i wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 12:00.

6. Zapraszamy na rekolekcje dla członków Grup Modlitwy Ojca Pio czcicieli i sympatyków drogi franciszkańskiej. Rekolekcje odbędą się od 2 do 4 września w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym im. św. Wojciecha na bydgoskich Pias­kach. Tematem spotkań będą słowa: „Przebaczenie twarzą miłosierdzia w myśli o. Pioˮ. W programie zaplanowano konferencje, modlitwę Liturgią Godzin, rozważanie słowa Bożego oraz dzielenie się osobistym doświadczeniem wiary.

7. W sobotę, 3 września, po Mszy św. o godz. 7:00 z Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości, katedra, wyruszy XXVII piesza pielgrzymka do Sanktua­rium Matki Boskiej Byszewskiej w Byszewie, organizowana przez Bractwo Oblatów św. Brygidy. Zachęcamy do udziału w niej wszystkich, którzy nie mogli podjąć trudu pielgrzymowania na Jasną Górę, a chcieliby poprzez trud pielgrzymi podziękować Matce Bożej za otrzymane łaski i prosić o dalsze.

8. Artystyczne Przedszkole Niepubliczne „ZaSiedmioGóroGród” z oddziałami integracyjnymi zaprasza dzieci od 2. roku życia. Przedszkole znajduje się na ul. Rozłogi 68 – Osiedle Glinki. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W Przewodniku Kato­lickim warto przeczytać artykuły: Franciszek chce wyrazistego świadectwa; W liturgii widzimy świat, jakiego chce Bóg; Ile jeszcze wytrzyma Syria; Poczucie uratowanego życia – o dzieciach chorych, wcześniakach, porzuconych; Wakacje z dziadkami; Siła tolkienowskiej mitologii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. W tym tygodniu z naszej parafii próg wieczności przekroczyli: śp. Elżbieta Cicha, lat 57, z ul. Kombatantów 4; Irena Dombek, lat 73, z ul. Boh. Kragujewca 5; Janina Degórska, lat 93, z ul. Rysiej 14; Stefania Fila, lat 83, z ul. Modrakowej 76 i Zygmunt Zembski, lat 65, z ul. Walecznych 8, których ze wszystkimi naszymi zmarłymi polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

11. Na trud zdobywania Królestwa Niebieskiego przyjmijmy Boże błogosła­wień­stwo.

Ks. prałat Józef Kubalewski

Proboszcz

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski