Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą

28 sierpnia 2016 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą. Pan Jezus zwraca nam uwagę na znaczenie pokory w naszym życiu. Panie z naszego parafialnego Caritasu rozpro­wadzają pod chórem cegiełki „Z uśmie­chem do szkoły” w cenie 1, 2 i 5 zł. Pozys­kane środki zostaną przekazane na zakup wyprawek do szkoły i na dofinansowanie wyżywienia dzieci w czasie roku szkolnego. Koronka do Bożego Miłosierdzia w koś­ciele zasadniczym o godz. 17:30.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. dk. Marcina Kucharczyka, który przybył do nas na praktykę duszpasterską, i życzymy, aby pobyt wśród nas umocnił go w wierze i ubogacił nowym doświadczeniem duszpasterskim.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 29 sierpnia, wspomnienie męczeń­stwa św. Jana Chrzciciela; w środę, 31 sierpnia, święto rocznicy poświęcenia naszego Kościoła Katedralnego; w czwartek, 1 września – w 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej, wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. Módlmy się szczególnie w tym dniu o pokój w Europie i w świecie; w sobotę, 3 września, wspomnienie św. Grzego­rza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Wszystkim solenizantom życzymy nieu­stannego, pełnego pokory otwierania się na Boże błogosławieństwo.

4. W poniedziałek, 29 sierpnia, w ramach Dni Modlitw przed Odpustem NMP Matki Pięknej Miłości zapraszamy do Katedry pracowników, wolon­tariuszy naszego hospicjum i wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 12:00.

5. Od czwartku, 1 września, w dni powszednie wznawiamy Mszę św. o godz. 10:00. Przed Mszą św. w Kościele Nawiedzenia o godz. 9:15 różaniec w inten­cji kapłanów i Ojczyzny.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzinę Świętą z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne odprawimy w łączności ze Mszą św. wieczorną. Po wspólnej modlitwie Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza członków, sympatyków oraz rodziny osób konsekrowanych na spotkanie do klubu Emaus. W piątek nabożeństwo ku czci NSPJ w łączności z Mszą św. o godz. 7:00 i 18:00. W kościele zasadniczym okazja do spowiedzi św. dla dzieci od godz. 16:30, a o godz. 17:00 Msza św. Okazja do spowiedzi św. dla młodzieży i dorosłych od godz. 17:30. O godz. 17:30 Droga Krzy­żowa prowadzona przez członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań. W sobotę nabożeństwo maryjne w łączności z Mszą św. o godz. 7:00, natomiast po Mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec wynagradzający Niep. Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim. Zakończenie adoracji przed Mszą św. o godz. 10:00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

7. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami w sobotę, 3 września, w godz. od 8:00 do 12:00. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku włącznie.

8. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w przyszłą niedzielę, 4 września, o godz. 11:30. Podczas tej Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniom rozpoczynającym naukę w szkole. Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziny.

9. Zapraszamy na rekolekcje dla członków Grup Modlitwy Ojca Pio czcicieli i sympatyków drogi franciszkańskiej. Rekolekcje odbędą się od 2 do 4 września w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym im. św. Wojciecha na bydgoskich Piaskach. Tematem spotkań będą słowa: „Przebaczenie twarzą miłosierdzia w myśli o. Pioˮ. W programie zaplanowano konferencje, modlitwę Liturgią Godzin, rozważanie słowa Bożego oraz dzielenie się osobistym doświadczeniem wiary.

10. W sobotę, 3 września, po Mszy św. o godz. 7:00 z katedry – Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości, wyruszy XXVII piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Byszewskiej w Byszewie, organizowana przez Bractwo Oblatów św. Brygidy. Zachęcamy do udziału w niej wszystkich, którzy nie mogli podjąć trudu pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę, a chcieliby poprzez taki trud pielgrzymi podziękować Matce Bożej za otrzymane łaski i prosić o dalsze.

11. Akcja Katolicka Diecezji Bydgoskiej zaprasza na Konferencję Fatimską Fatima. Tajemnica i obietnica 1917-2017, która odbędzie się w Wyższym Seminarium Du­chownym w sobotę, 10 września. Pierwszy wykład rozpocznie się o godz. 10:00 w auli Seminarium. Szczegóły na plakacie w gablocie.

12. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej, afiliowany do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, ogłasza nabór na magisterskie zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka, prowadzone w Bydgoszczy w roku akademic­kim 2016/2017 oraz na Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej i Studium Duchowości Karmelitańskiej. Szczegóły na plakatach.

13. Stowarzyszenie Alwernia, działające przy ul. Dworcowej 87, zaprasza kobiety, które doświadczyły w rodzinie przemocy fizycznej, psychicznej, ekonomicznej czy seksualnej, do udziału w grupie terapeutycznej. Ponadto zaprasza osoby po 60. roku życia nieaktywne zawodowo do udziału w życiu kulturalnym, warsztatach psycho­edukacyjnych oraz zajęciach twórczych. Pierwsze spotkania odbędą się 8 i 12 września. Udział w grupie, zajęciach i warsztatach jest bezpłatny. Szczegóły na plakacie.

14. Artystyczne Przedszkole Niepubliczne „ZaSiedmioGóroGród” z oddziałami integracyjnymi zaprasza dzieci od 2. roku życia. Przedszkole znajduje się na ul. Rozłogi 68 – Osiedle Glinki. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii.

15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W Przewodniku Katolickim warto przeczytać artykuły: Sacrum i profanum turysty; Tramwajowi krytykanci – o krytyce antykatolickiej; Te ostatnie wakacje – o roku 1939; Spór o muzeum, spór o pamięć; Pogrzeb bohaterów – Danuty Heleny Siedzikówny (Inki) i Feliksa Selmanowicza (Zagończyka); Igrzyska niedosytu – o ledwo co zakończonej olimpia­dzie; Jak żyć po wypadku? Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

16. W tym tygodniu z naszej parafii próg wieczności przekroczyła śp. Stefania Pietrzykowska lat 91, z ul. Szarych Szeregów 3, którą ze wszystkimi naszymi zmarłymi polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

17. Na trud i radość kroczenia drogą pokory do Królestwa Niebieskiego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. prałat Józef Kubalewski

Proboszcz

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski