Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 4 września 2016 r.

Ogłoszenia na 4 września 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne XXIII Niedziela zwykła „C”

4 września 2016 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Niedzielę zwykłą, pierwszą w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Uczniom, nauczycielom, katechetom i wychowawcom życzymy obfitości Bożych łask, wiele radości i wspaniałych wyników w nauce. O godz. 11,3o Msza św. na rozpoczęcie nowego roku z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczęcie spotkania Żywego Różańca. O godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym Koronka do Bożego Miłosierdzia z ucałowaniem relikwii św. siostry Faustyny. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia do godz. 14,oo wystawienie i indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy uczniów i Rodziców do osobistej modlitwy przed Chrystusem u progu nowego roku szkolnego.

2. W duchowej łączności z pielgrzymami do Wiecznego Miasta przeżywamy kanonizację Matki Teresy z Kalkuty, dziękując Bożej Opatrzności za posługę i dzieło tej wielkiej świętej naszych czasów.

3. W czwartek przypada Uroczystość NMP Matki Pięknej Miłości, głównej Patronki naszej diecezji. O godz. 18,oo pod przewodnictwem ks. Biskupa w bydgoskiej katedrze suma odpustowa ku czci naszej Matki. Tego dnia w Kościele Zasadniczym przypada doroczna wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie adoracji po Mszy św. o godz. 10,oo. Z tej racji Msza św. o godz. 10,oo i 18,oo w czwartek będzie w Kościele Zasadniczym. O godz. 15,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji przed Mszą św. o godz. 18,oo. Zapraszamy wszystkich, by znaleźli czas na chwilę osobistego spotkania z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.

4. W poniedziałek 5 września o godz. 19,oo spotkanie młodych uczestników ŚDM w Krakowie. Chętnych, którzy nie byli w Krakowie, a chcą pojechać do Złotowa, by uczestniczyć w diecezjalnym spotkaniu młodzieży pt. „Projekt Kostka” serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne 5 września o godz. 19,oo w salce nr 2.

5. Spotkanie osób wyjeżdżających we wrześniu na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej odbędzie się w środę 7 września o godz. 19,oo w Sali konferencyjnej na plebanii.

6. Spotkanie Służby Liturgicznej – wszystkich ministrantów i lektorów odbędzie się w czwartek 8 września o godz. 19,oo. Obecność obowiązkowa. Zapraszamy też nowych chętnych, którzy pragną podjąć służbę przy ołtarzu.

7. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na pokrycie kolejnej raty zobowiązań za prace remontowo malarskie wykonane w naszym Sanktuarium. Bóg zapłać za materialne wsparcie tych działań.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Weź krzyż i działaj” – rozważania papieży Benedykta XVI i Franciszka; „Ziemia zatrzęsła życiem” – o tragicznym trzęsieniu ziemi we Włoszech; „Matka Teresa od ciemności” – o duchowych rozterkach wiary kanonizowanej dzisiaj Matki Teresy z Kalkuty; „Odnalazłam Boga w miłości” – rozmowa z ochrzczoną muzułmanką, która niosła krzyż na Drodze Krzyżowej podczas ŚDM w Krakowie. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Danuta Makowska lat 85 z ul. Sz. Szer. 9; Michał Pacyno lat 75 z ul. Boh. Westerplatte 3 i Paweł Krzemkowski lat 75 z ul. Szpitalnej 7, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek……

10. Na trud umiejętnego wyrzekania się wszystkiego dla Chrystusa przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                               Proboszcz

                                                     Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski