Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 11 września 2016 r.

Ogłoszenia na 11 września 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne XXIV Niedziela zwykła „C”

11 września 2016 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XXIV Niedzielę zwykłą. Przypowieść synu marnotrawnym przypomina nam o wielkiej dobroci Miłosiernego Ojca. O godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na pokrycie kolejnej raty zobowiązań za prace remontowe wykonywane w naszym Sanktuarium. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę zgodnie z sugestią księży biskupów przeznaczymy na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej a w piątek wspomnienie świętych Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa; Męczenników.

4. W piątek 16 września Mszą św. o godz. 18,oo rozpocznie się spotkanie organizacyjne uczniów III klas gimnazjalnych, kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. podział na grupy przygotowawcze. Obecność obowiązkowa wszystkich kandydatów pragnących przystąpić do bierzmowania w 2017 r.

5. Nasz chór po wakacyjnej przerwie rozpoczyna swoją działalność. Próby odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 18,oo w salce nr 2. Zapraszamy nowych chętnych, szczególnie mężczyzn. Znajomość nut nie jest konieczna.

6. Grupa Modlitewna św. Ojca Pio wszystkich chętnych, pragnących wspierać modlitwą sprawy Kościoła zaprasza na Mszę św. z kazaniem o godz. 10,oo w każdą sobotę z wyjątkiem I sobót miesiąca. Po Mszy św. nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio.

7. W przyszłą niedzielę 18 września do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym będzie przyjmował Przedstawiciel TP KUL.

8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ojca Marka Kowalskiego – paulina, który pracuje na misjach w Mariupolu na Ukrainie, który wygłosi Słowo Boże. Po Mszach św. ojciec będzie zbierał do puszki ofiary na wsparcie swojej misyjnej działalności.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Radość z grzesznika, który się nawraca” – rozważania papieży Benedykta XVI i Franciszka; „Matka Teresa jest świętą” – o rzymskiej kanonizacji Matki Teresy; „Nikt mnie nie szantażował” – fragmenty książki-wywiadu z papieżem seniorem Benedyktem XVI; „Nielegalny” pasterz – o ks. Władysławie Bukowińskim, który dzisiaj w Karagandzie w Kazachstanie zostaje ogłoszony błogosławionym. Polecamy też najnowszy numer miesięcznika LIST. Zachęcamy do lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Barbara Garańczyklat 80 z ul. Przod. Pracy 20; Zbigniew Błaszczyński lat 84 z ul. Zajęczej 2; Aleksander Otlewski lat 76 z ul. Szpitalnej 7 i Henryka Zydlewska lat 89 z ul. Łomżyńskiej 54, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………

11. Na wyzwalający trud powrotu do Miłosiernego Ojca przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                               Proboszcz

                                                      Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski