Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 18 września 2016 r.

Ogłoszenia na 18 września 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – XXV Niedziela zwykła „C”

18 września 2016 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXV Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan wzywa nas do wierności nawet w rzeczach małych i powszednich. O godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy ojcu Markowi Kowalskiemu za podzielenie się z nami duszpasterską troską misjonarza na Ukrainie. Życzymy ojcu Bożego błogosławieństwa i spełnienia wszystkich duszpasterskich planów i zamierzeń. Szczęść Boże.

3. Staropolskim Bóg zapłać dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi we Włoszech, a także za ofiary przekazane misjonarzowi z Ukrainy.

4. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Męczenników Andrzeja KIM, kapłana, Pawła CHONG i Towarzyszy; w środę Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, a w piątek wspomnienie św. Ojca Pio – zakonnika. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Patronów.

5. W sobotę 8 października Legion Maryizaprasza na wyjazd do Lichenia i Pierania. Koszt 40 zł. od osoby. Chętni mogą zapisać się po Mszy św. w salce nr 2. Spotkania formacyjne Legionu Maryi odbywają się w środy o godz. 16,oo w Klubie „Emaus”. Zapraszamy.

6. Spotkania kandydatów do bierzmowania: z grupy ks. Grzegorza w piątek 23 września; z grupy ks. Rafała w poniedziałek 26 września. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

7. We wtorek 4 października Mszą św. o godz. 18,oorozpocznie się Dekanalna Katecheza dla Kandydatów do Małżeństwa. Spotkania przygotowawcze będą się odbywały we wtorki, 2 razy w miesiącu. Zakończenie planowane jest w marcu 2017 roku. W katechezie powinni uczestniczyć narzeczeni, którzy w przyszłym roku (poczynając od Wielkanocy) zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa. Zapisy na I spotkaniu 4 października. Zapraszamy.

8. W dniach 20 i 21 października odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę z nocnym czuwaniem przed Cudownym Obrazem. Parafia nasza organizuje wyjazd dla naszego dekanatu. Wyjazd w czwartek 20 października o godz. 8,oo; powrót z Częstochowy w piątek 21 października w godz. popołudniowych. Koszt wyjazdu 70 zł. od osoby. Zapisy w salce nr 2 w niedzielę 2 października po Mszach św. Podczas zapisów uiszczamy opłatę w pełnym wymiarze.

9. Zachęcamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę, mieć większe doświadczenie Bożej miłości i Kościoła, jak też te osoby, które przeżywają problemy i kryzysy w swoim życiu, aby wzięli udział w Katechezach Zwiastowania głoszonych w naszej parafii w Klubie „Emaus”, w poniedziałki i piątki o godz. 20,oo. Ta forma spotkań, które rozpoczną się od 26 września, to szczególny czas rekolekcji. Serdecznie zapraszamy do udziału.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Serce oddał zesłańcom” – o nowym błogosławionym, przed tygodniem wyniesionym na ołtarze w dalekim Kazachstanie; „Szkoła życia, a nie izolacja” – rozmowa z prof. Markiem Budajczakiem o edukacji domowej w Polsce; „Patrząc na drugi brzeg” – o ostatnim wywiadzie Benedykta XVI; „Trudny znak pokoju” i „Nie chcieliśmy wylać dziecka z kąpielą” – o kontrowersjach związanych z medialną kampanią wykorzystującą ten znak; „Spotkać takiego lekarza…” – o zmarłym ponad 50 lat temu lekarzu z Nowego Tomyśla, który jest kandydatem na ołtarze. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły: śp. Irena Lemańska lat 81 z ul. Walecznych 4 i Ewa Baszuro lat 90 z ul. Modrakowej 42 a, które ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………

12. Na wierną służbę Bogu przyjmijmy umocnienie Jego błogosławieństwem.

                                                                 Proboszcz

                                                          Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski