Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 25.09.2016 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 25.09.2016 R.

Ogłoszenia Parafialne

XXVI Niedziela Zwykła 25 września 2016 roku

1. W dzisiejszej Ewangelii Chrystus zaprasza nas do miłości miłosiernej względem słabych i opuszczonych. Dzięki czynom miłosierdzia mamy zasłużyć sobie na zbawienie. O godz. 17: 30 w Kościele zasadniczym Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

2. We wtorek 4 października Mszą św. o godz. 18: 00 rozpocznie się Dekanalna Katecheza dla kandydatów do Małżeństwa. Spotkania przygotowawcze będą odbywały się we wtorki, dwa razy w miesiącu. Zakończenie planowane jest w marcu 2017 r. W katechezie powinni uczestniczyć narzeczeni, którzy w przyszłym roku - poczynając od Wielkanocy - zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa. Zapisy na pierwszym spotkaniu 4 października. Zapraszamy.

3. W dniach 20 i 21 października odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę z nocnym czuwaniem przed cudownym obrazem. Parafia nasza organizuje wyjazd dla naszego Dekanatu. Wyjazd w czwartek 20 października; powrót z Częstochowy w piątek 21 października popołudniu. Koszt pielgrzymki 70 zł. W drodze do Częstochowy nawiedzimy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Zapisy w salce Nr 2 w niedzielę 2 października po Mszach św. Podczas zapisów uiszczamy opłatę w pełnym wymiarze.

4. W przyszłą niedzielę 2 października podczas Mszy św. o godz. 10: 15 gościć będziemy chór parafialny ze Skarszew w diecezji pelplińskiej, który nawiedzi nasze Sanktuarium wraz ze swoim proboszczem Ks. Prałatem Ryszardem Konefałem.

W przyszłą niedzielę 2 października do godziny 14: 00 wystawienie Najświętszego sakramentu z okazji pierwszej niedzieli miesiąca, a o godz. 15: 00 w kościele Nawiedzenia spotkanie Żywego Różańca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Chorych z posługą sakramentalną nawiedzimy w sobotę 1 października w godzinach przedpołudniowych. Zgłaszanie nowych chorych w zakrystii lub biurze parafialnym do czwartku włącznie.

6. Spotkanie rodziców i dzieci I komunijnych odbędzie się 29 września po Mszy św. o godz. 18:00.

7. Z dniem 1 października rozpoczynamy odmawianie różańca ku czci NMP. Różaniec będziemy odmawiali od poniedziałku do piątku godz. 9:30 i w łączności z Mszą św. o godz. 18:00 dla starszych i o 17:00 dla dzieci. W sobotę i niedzielę różaniec przed Mszą św. o godz. 17:30.

8. Dziękujemy Ks. Dk. Marcinowi Kucharczykowi za jego posługę w naszej parafii w czasie praktyki duszpasterskiej i życzymy wszelkich łask i darów Ducha św. na ostatni rok studiów przygotowujący do przyjęcia sakramentu kapłaństw.

9. Wsobotę 1 października po Mszy św. o godz. 8: 00 wstawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim. Zakończenie adoracji o godz. 10:00.

10. Msze św. dla małżeństw niesakramentalnych, czyli związków cywilnych, mających przeszkodę do zawarcia ślubu kościelnego, odprawiane są w kaplicy Matki Bożej przy kościele Jezuitów przy Placu Kościeleckich w Bydgoszczy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17: 00. W niedzielę 2 października tematem kazania będzie: „Czy wszystkie małżeństwa niesakramentalne żyją w grzechu”.

11. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza na Mszę św. oraz spotkanie formacyjne w nowym roku szkolnym w poniedziałek 3 października na godz. 18: 00 do kaplicy Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II w Bydgoszczy przy ul. Nowodworskiej 17.

12. W dniu 9 października przeżywać będziemy XVI Dzień Papieski pod hasłem: Bądźcie świadkami miłosierdzia”. W tym dniu przewidziana jest Bydgoska Karoliada, którą rozpocznie Msza św. o godz.l3:00 w parafii Św. Jadwigi, którą odprawi Ks. Biskup Jan Tyrawa. Dalsza część Karoliady odbędzie się na Hali „Łuczniczka”. Do uczestnictwa w Karoliadzie zobowiązani są wszyscy kandydaci do Bierzmowania. Zebranie młodzieży przed kościołem Nawiedzenia o godz. 12:00 w dniu 9 października i przejście na Mszę św. do kościoła Św. Jadwigi.

13. W sobotę 8 października Legion Maryi zaprasza na wyjazd do Lichenia i Pierania. Koszt 40 zł. Zapisy po Mszach św. w salce Nr 2.

14. Zapraszamy na katechezy Zwiastowania głoszone w naszej parafii w Klubie „Emaus”, w poniedziałki i piątki o godz. 20:00, zwłaszcza tych, którzy chcą pogłębić swoją wiarę lub przeżywają jej kryzys.

15. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z grupy Ks. Rafała w poniedziałek 26 września a Ks. Macieja w czwartek 29 września. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00.

16. W ostatnim tygodniu września przeżywamy wspomnienia: w poniedziałek 26 września - Św. Kosmy i Damiana - męczenników, we wtorek 27 września - Św. Wincentego a Paulo - kapłana, w środę 28 września - Św. Wacława - męczennika, w czwartek 29 września - Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w piątek 30 września - Św. Hieronima - kapłana., 1 października zaś wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - zakonnicy. Wszystkim solenizantom życzymy wszelkich Bożych łask i pomyślności z Ks. Rafałem na czele.

17. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W „Przewodniku” warto przeczytać artykuły: „Pokojowy Asyż”, „Nasz projekt chroni życie, ale nie zakłada karania kobiet”, „Pedagogika Franciszka”, „Wojna światowa w kawałkach”, „Kiepskie straszenie piekłem”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

18. W niedzielę 2 października odwiedzą nasza parafię siostry Felicjanki, które podzielą się świadectwem swego powołania, a także będą chciały spotkać się z młodzieżą i pomodlić się wspólnie o dar nowych powołań.

19. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jerzy Zakurzewski - lat

75 z ul. Modrakowej 76, Józef Balcerowski - lat 80 z ul. Boh. Kragujewca 15 i Jadwiga Mrówczyńska - lat 74 z ul. Przod. Pracy 8, których wraz ze wszystkimi zmarłymi polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek …

20. Na wierne naśladowanie Chrystusa Miłosiernego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski