Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 2 października 2016 r.

Ogłoszenia na 2 października 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – XXVII Niedziele zwykła „C”

2 października 2016 roku.

1. Dzisiaj – w XXVII niedzielę zwykłą Chrystus Pan stawia przed nami problem wiary. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu. Udajmy się tam na chwilę osobistej rozmowy z Chrystusem. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. O godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym nabożeństwo różańcowe.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej modlitewnej i parafialnej wspólnocie Siostry Felicjanki i dziękujemy za podzielenie się świadectwem swojego powołania. Siostry zapraszają naszą młodzież na spotkanie w Kościele Nawiedzenia o godz. 19,3o. Przy wyjściu z kościoła siostry rozprowadzają materiały religijne.

3. Przypominamy, że w dniach 20 i 21 października odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę z nocnym czuwaniem przed Cudownym Obrazem. Wyjazd w czwartek 20 października rano o godz. 8,oo; powrót w piątek 21 października w godz. popołudniowych. Koszt pielgrzymki 70 zł. od osoby. W drodze do Częstochowy nawiedzimy Sanktuarium NMP Gwiazdy Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu. Zapisy dzisiaj po Mszach św. w salce nr 2. Podczas zapisów uiszczamy opłatę w pełnym wymiarze.

3. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci odprawiamy w Kościele Nawiedzenia od poniedziałku do piątku o godz. 17,oo; dla starszych o godz. 9,3o oraz w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. W soboty i niedziele nabożeństwo różańcowe tylko o godz. 17,3o.

4. We wtorek 4 października Mszą św. o godz. 18,oo rozpocznie się Dekanalna Katecheza dla kandydatów do małżeństwa. Spotkania przygotowawcze będą we wtorki, dwa razy w miesiącu. Zakończenie planowane jest w marcu 2017 roku. W katechezie powinni uczestniczyć narzeczeni, którzy w przyszłym roku – poczynając od Wielkanocy – zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa. Zapisy na pierwszym spotkaniu we wtorek.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek października. Godzina Św. w czwartek w łączności z wieczornym różańcem, po którym Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie do Klubu „Emaus”. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek rano w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i wieczornym różańcem. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas porannych Mszy św. oraz wieczorem od godz. 17,3o. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 16,3o. O godz. 17,oo Msza św. I piątkowa i różaniec dla dzieci w Kościele Zasadniczym.

6. Zapraszamy na Katechezy Zwiastowania, które są głoszone w Klubie „Emaus” w poniedziałki i piątki o godz. 20,oo.

7. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – zakonnika; w środę św. Faustyny – zakonnicy, a w piątek NMP Różańcowej. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask oraz wszelkiej pomyślności.

8. W przyszłą niedzielę 9 października obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 13,oo celebrowaną w Kościele Św. Jadwigi Królowej przez ks. Biskupa Jana Tyrawę. Po Mszy św. w Hali „Łuczniczka” rozpocznie się „Bydgoska Karoliada”. Do uczestnictwa zobowiązani są kandydaci do bierzmowania. Zebranie młodzieży przed Kościołem Nawiedzenia o godz. 12,oo i wspólne przejście na Mszę św. do kościoła św. Jadwigi. Liczymy na obecność wszystkich kandydatów.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” można przeczytać: „ Dodaj nam wiary” – zamyślenia papieży Benedykta XVI i Franciszka; „Pokój to coś więcej niż brak wojny” – o spotkaniu międzyreligijnym w Asyżu; „Od psalmów do Ave Maria” – jak powstała znana nam dzisiaj forma modlitwy różańcowej; „Eutanazja: pytanie o istotę człowieczeństwa”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Wacław Jeździkowski lat 79 z ul. Przod. Pracy 8; Leszek Bujalski lat 66 z ul. W. Polskiego 34; Władysława Skonieczna lat 80 z ul. Solnej 12; Jadwiga Flieger lat 93 z ul. Sz. Szeregów 4; Bronisław Sobieralski lat 64 z ul. Dunikowskiego 3; Zygmunt Sobków lat 81 z ul. Boh. Kragujewca 7; Bożena Koziemska lat 73 z ul. Przod. Pracy 4 i Jerzy Paluch lat 59 z ul. BBON 5, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek………

11. Na pogłębienie naszej wiary w Boga przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                                                 Proboszcz

                                                                        Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski