Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 9 października 2016 r.

Ogłoszenia na 9 października 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – XXVIII Niedziela zwykła „C”

9 października 2016 roku.

1. Dzisiaj – w XXVIII Niedzielę zwykłą obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Dziękując Bogu za dar Osoby i posługi św. Jana Pawła II dla Kościoła i Ojczyzny starajmy się wcielać w nasze chrześcijańskie życie naukę naszego wielkiego Rodaka i naśladować Jego świętość. Ofiary zbierane do puszek przed kościołem przez młodzież i harcerzy przeznaczone są na stypendia naukowe dla biednej młodzieży w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła. O godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych; po Mszy św. katecheza dla Rodziców. O godz. 17,3o nabożeństwo różańcowe i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na pokrycie zobowiązań finansowych za prace remontowe w domu sióstr, na plebanii i w naszym Sanktuarium.

2. Przypominamy, że różaniec dla dzieci odprawiamy w Kościele Nawiedzenia od poniedziałku do piątku o godz. 17,oo; natomiast dla wszystkich o godz. 9,3o i w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. W soboty i niedziele różaniec w Kościele Zasadniczym tylko o godz. 17,3o. Zapraszamy do jeszcze liczniejszego udziału.

3. Spotkania kandydatów do bierzmowania: z grupy ks. Łukasza w poniedziałek a z grupy ks. Macieja w czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18,oo.

4. Młodzieżowa grupa modlitewna „Duc in Altum” zaprasza na spotkania w Klubie „Emaus” w każdy czwartek o godz. 19,oo. Jeśli poszukujesz wspólnoty, która pomoże odkryć chrześcijańskie wartości oraz odnaleźć radość i sens życia, to koniecznie przyjdź.

5. W czwartek przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego – kapłana a w sobotę św. Teresy od Jezusa – Dziewicy i Doktora K-ła. Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask.

6. W maju przyszłego roku przypada 100. Lecie objawień Fatimskich. W ramach przygotowań do tego Jubileuszu, 13 dnia każdego miesiąca, po wieczornej Mszy św. modlić się będziemy w procesji różańcowej ze świecami wokół kościoła. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy wszystkich parafian: dorosłych, młodzież i dzieci. Prosimy też o udział pocztów sztandarowych duszpasterstw parafialnych.

7. W sobotę 15 października Mszą św. o godz. 10,oo w Kościele Zasadniczym rozpocznie się pokutna Adoracja Najświętszego Sakramentu wynagradzająca Panu Jezusowi wszelkie grzechy popełnione w naszej Ojczyźnie. Do godz. 12,oo adorować będzie Grupa Modlitwy św. Ojca Pio; do godz. 14,oo członkowie Żywego Różańca; do godz. 16,oo wspólnota Getsemanii, a do godz. 17,3o Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. O godz. 17,3o różaniec wynagradzający na zakończenie adoracji. Zachęcamy inne grupy duszpasterskie i wszystkich chętnych do włączenia się w tę modlitwę wynagradzającą.

8. W przyszłą niedzielę przypada 38. Rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez całą niedzielę będą wystawione Relikwie Krwi św. Jana Pawła II, by przez Jego orędownictwo wypraszać potrzebne łaski dla naszej wspólnoty parafialnej i całej naszej Ojczyzny.

9. We wtorek 18 października Mszą św. o godz. 18,oo rozpocznie się kolejna katecheza przygotowawcza do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Narzeczeni, którzy w przyszłym roku pragną zawrzeć sakramentalne małżeństwo, a nie byli na pierwszym spotkaniu, mogą się jeszcze zapisać i wziąć udział w tym przygotowaniu.

10. Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy 20 i 21 października. Po Mszy św. w zakrystii można się jeszcze zapisać na tę pielgrzymkę. Po drodze nawiedzimy nowe Sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu. Gorąco zachęcamy.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Różaniec pomaga żyć naprawdę” – zamyślenia papieży Benedykta XVI i Franciszka; „Podróż pokoju i umocnienia” – o pielgrzymce papieża Franciszka do Gruzji i Azerbejdżanu; „Sąd to nie miejsce dla kobiet po aborcji” – rozmowa z ks. Abpem Henrykiem Hozerem, biskupem warszawsko-praskim, byłym misjonarzem, który z wykształcenia jest lekarzem; „Orędzie na indeksie” – o staraniach kard. Wojtyły, które doprowadziły do cofnięcia kościelnego zakazu publikowania pism Siostry Faustyny; „Jak modlić się na różańcu?” i „Różaniec z kamieni” – o modlitwie różańcowej. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Maria Cylwik lat 88 z ul. Dunikowskiego 7; Bogdan Steller lat 84 z ul. W. Polskiego 22; Jadwiga Ulatowska lat 85 z ul. Białogardzkiej 16; Leszek Stankiewicz lat 70 z ul. Zajęczej 10 i Zbigniew Stellmach lat 76 z ul. Kombatantów 12, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………..

13. Na umiejętność okazywania wdzięczności Bogu i ludziom przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                                 Proboszcz

                                                      Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski