Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 30 października 2016 r.

Ogłoszenia na 30 października 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – XXXI Niedziela zwykła „C”

Rocznica Poświęcenia Kościoła

30 października 2016 roku.

1. Dzisiaj, w XXXI Niedzielę zwykłą przeżywamy Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła. Z wdzięcznością wspominamy tych wszystkich, którzy swoją pracą i materialnym wsparciem przyczynili się do powstania tej świątyni. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. O godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W poniedziałek zapraszamy dzieci na ostatni różaniec o godz. 17,oo; natomiast wszystkich o godz. 9,3o lub w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo.

3. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele wg porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 13,oo i 20,oo. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. Sama obecność na cmentarzu nie wystarczy. Po Mszy św. o godz. 18,oo nabożeństwo ku czci Wszystkich Świętych prowadzone przez Liturgiczną Służbę Ołtarza. Serdecznie zapraszamy wszystkich, przede wszystkim młodzież a szczególnie kandydatów do bierzmowania.

4. W środę obchodzimy Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w Kościele Zasadniczym o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 i 18,oo. W łączności z wieczorną Mszą św. procesja modlitewna za Zmarłych. W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny Biuro Parafialne będzie nieczynne. Pilne sprawy prosimy załatwiać u ks. Dyżurnego.

5. W piątek wspominamy św. Karola Boromeusza – Biskupa. Obchodzącym Imieniny składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności w życiu.

6. W sobotę mija 28. Rocznica święceń biskupich naszego Pasterza ks. Biskupa Jana Tyrawy. Pamiętajmy o Nim i Jego posłudze Następcy Apostołów, prosząc Boga, aby swoje posłannictwo wypełniał jak najowocniej.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek; piątek i sobota listopada. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie do Klubu „Emaus”. Na to spotkanie proszę liderów i odpowiedzialnych ze wszystkich duszpasterstw działających w naszej parafii. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i 18,oo. Okazja do spowiedzi św. w Kościele Nawiedzenia podczas porannych Mszy św.; a wieczorem w Kościele Zasadniczym od godz. 17,3o. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 16,3o; a o godz. 17,oo Msza św. I piątkowa. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo; a po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim. Zakończenie adoracji o godz. 10,oo.

8. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z Sakramentami św. w domu w sobotę 5 listopada w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chorych w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

9. Kartki z wypominkami za Zmarłych zarówno jednorazowe jak i roczne można składać u księży w zakrystii. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk Zmarłych. Wypominki jednorazowe z różańcem za Zmarłych będziemy odmawiać w dni powszednie o godz. 9,3o i 17,3o począwszy od czwartku 3 listopada.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 10,oo w kaplicy szpitala im. Dra J. Biziela w intencji chorych zostanie odprawiona Msza św., a po niej uczczenie Relikwii św. Jana Pawła II i spektakl pt. „Mój Chrystus połamany”. Natomiast o godz. 15,15 w Bazylice Mniejszej Sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie rozpocznie się Droga Krzyżowa do Doliny Śmierci. Zapraszamy.

11. Przy ul. Łomżyńskiej 48A otworzono Sklep Specjalistycznego Zaopatrzenia Medycznego w szerokim asortymencie. W placówce uruchomiono też bezpłatny punkt edukacyjno-konsultacyjny dla pacjentów stomijnych. Porady udzielane są w każdy czwartek w godz. 15,oo-16,3o. Zapraszamy.

12. Zbliża się nasza uroczystość odpustowa, w tym roku szczególna ze względu na Jubileusz 40. Lecia istnienia naszej parafii. Jubileusz będziemy świętować w sobotę 12 listopada o godz. 18,oo. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Arcybiskup Jan Romeo Pawłowski z Rzymu. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału wszystkich Parafian. Niech swoją obecność zaznaczą poczty sztandarowe naszych duszpasterstw. Spodziewamy się obecności księży, którzy pracowali w naszej parafii i tych, którzy się z niej wywodzą. Podczas Mszy św. zaśpiewa Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Natomiast w niedzielę 13 listopada będziemy obchodzić uroczystość odpustową. Sumie Odpustowej o godz. 10,15 połączonej z zamknięciem Bramy Miłosierdzia będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Dr Marcin Puziak – Rektor naszego Seminarium Duchownego. Śpiewem ubogaci nas chór parafialny „Exsultate Deo”. Prosimy o przybycie pocztów sztandarowych z poszczególnych duszpasterstw. O godz. 13,oo Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chorych. Serdecznie prosimy o umożliwienie udziału w tej Mszy św. naszym chorym i osobom w podeszłym wieku. Mamy nadzieję na bogactwo duchowych przeżyć i liczny, modlitewny udział w tych uroczystościach. Mamy za co Bogu dziękować, mamy z czego się radować ale mamy też wiele spraw, o które pokornie winniśmy prosić.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Święci nie są nadludźmi” – rozważania papieży Benedykta XVI i Franciszka; „Polacy podbili Rzym” – o narodowej pielgrzymce Polaków do Wiecznego Miasta; „W Aleppo śmierć się czai” – o aktualnej, dramatycznej sytuacji wojennej w tym mieście; „Nie bój się bać” – o problemach związanych z koniecznością śmierci; „Walczył słowem” – o uroczystościach upamiętniających męczeńską śmierć bł. ks. Jerzego, które odbyły się w naszym Sanktuarium. Zachęcamy do nabycia i lektury.

14. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Czesław Rebella lat 79 z ul. P. Pracy 6; Piotr Relke lat 43 z ul. Modrakowej 76; Helena Joppek lat 80 i Ks. Kan. Marian Wróblewicz lat 80, emerytowny proboszcz par. Św. Stanisława w Nakle n/Not., których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………

15. Na budowanie niezniszczalnej świątyni z naszych serc przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                                       Proboszcz

                                                              Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski