Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 6 listopada 2016 r.

Ogłoszenia na 6 listopada 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXXII Niedziela zwykła „C”

6 listopada 2016 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXXII Niedzielę zwykłą, Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W Ewangelii św. Pan Jezus przypomina nam prawdę o Zmartwychwstaniu. Do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Wejdźmy tam na chwilę osobistej rozmowy z naszym Panem, ofiarujmy chwilę modlitwy za naszych Zmarłych. O godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie ojca Zbigniewa Ptaka – paulina z Krakowa i dziękujemy za przekaz, który mam nadzieję, umożliwi nam pogłębione uczestnictwo we Mszy św. Jest to forma duchowego przygotowania na owocne przeżycie Jubileuszu 40. Lecia parafii i parafialnego odpustu. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła ojciec Zbigniew będzie rozprowadzał materiały religijne.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Rafała w poniedziałek 7 listopada (proszę przynieść metryki chrztu). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18,oo.

4. We wtorek 8 listopada po Mszy św. o godz. 18,oo na plebanii kolejne spotkanie kandydatów do małżeństwa w ramach Dekanalnej Katechezy Przygotowawczej do Sakramentu Małżeństwa.

5. W środę 9 listopada po Mszy św. o godz. 18,oo w salce na plebanii odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe uczestników wrześniowej pielgrzymki do Ziemi Świętej. Serdecznie pielgrzymów zapraszamy.

6. W tym tygodniu obchodzimy: w środę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża i Doktora K-ła; w piątek św. Marcina z Tours i biskupa a w sobotę św. Jozafata – biskupa i Męczennika. Wszystkim obchodzącym imieniny składamy najlepsze życzenia wielu Bożych łask oraz wszelkiej pomyślności w życiu.

7. W piątek przypada 98. Rocznica Odzyskania Niepodległości po 123 latach zaborów. Msze św. w Kościele Zasadniczym o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 i 18,oo. W intencji Ojczyzny modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 10,15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przed Mszą św. o godz. 9,45 w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy na Koncert naszego chóru pt. „Tobie Ojczyzno”. O godz. 11,oo w bydgoskiej katedrze Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawi Ks. Biskup Jan Tyrawa.

8. Kartki z wypominkami za Zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. Wypominki z różańcem za Zmarłych odmawiamy w dni powszednie o godz. 9,3o i 17,3o.

9. W sobotę 12 listopada o godz. 18,oo przeżywać będziemy Jubileusz 40. Lecia naszej parafii. Uroczystości jubileuszowej będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Jan Romeo Pawłowski z Rzymu. Podczas Mszy św. będzie śpiewał Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod dyr. Prof. Janusza Staneckiego. Chór ten obchodzi w tym roku Jubileusz 35. Lecia działalności. Do wspólnej modlitwy dziękczynnej serdecznie zapraszamy budowniczych naszej świątyni oraz wszystkich Parafian i sympatyków naszego Sanktuarium. Proszę o udział pocztów sztandarowych parafialnych grup duszpasterskich.

10. W niedzielę 13 listopada przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Św. Polskich Braci Męczenników. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 10,15 sumie odpustowej, podczas której nastąpi zamknięcie Bramy Miłosierdzia będzie przewodniczył ks. Dr Marcin Puziak – Rektor naszego Seminarium Duchownego. Podczas tej Mszy św. śpiewał będzie nasz chór parafialny „Exsultate Deo” pod dyr. Dra Romualda Rajsa. Proszę, by i w tej Mszy św. udział wzięły poczty sztandarowe naszych grup duszpasterskich. Zapraszam też wszystkich Parafian do licznego udziału w tej uroczystości zamykającej obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Na godz. 13,oo zapraszamy na Mszę św. chorych i osoby w podeszłym wieku. Podczas tej Mszy św. udzielony będzie dla chętnych Sakrament Chorych. O godz. 11,3o Msza św. dla dzieci, a o godz. 16,oo Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. o godz. 18,oo Procesja Fatimska w ramach przygotowania do 100. Lecia objawień fatimskich. Młodzież, także kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 20,oo w Kościele Zasadniczym. Mamy nadzieję na liczny udział naszych wiernych w tych uroczystościach, na modlitewny nastrój i owocne przeżycia. Podczas tych uroczystości przy wyjściu z kościoła przedstawiciele naszych duszpasterstw będą rozprowadzać albumy oraz foldery o naszym Sanktuarium. Nabycie tych publikacji jest swoistą cegiełką na rzecz prac remontowych podejmowanych w naszej parafii. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na pokrycie zobowiązań finansowych za prace remontowe już wykonane. Bóg zapłać za wszelką pomoc i przejawy życzliwości.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Zjednoczy nas miłosierdzie” – zamyślenia papieży Franciszka i Benedykta XVI; „Mamy nowego nuncjusza” – artykuł przybliżający sylwetkę ks. Arcybiskupa Salvatore Pennacchio – nowego nuncjusza apostolskiego w Polsce; „Wotum za niepodległość” – o budowanej wysiłkiem całego Narodu Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie; „Pozwolić Jezusowi panować” – rozmowa z biskupem Andrzejem Czają – biskupem opolskim, o Jubileuszowym Akcie Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana; „Ks. Jan Zieja i ludzie KOR-u” – o niezwykłym kapłanie w 25. rocznicę jego śmierci. Zachęcamy do nabycia i lektury. Polecamy też kieszonkowy Kalendarzyk Katolicki z informatorem Diecezji Bydgoskiej w cenie 5 zł.

12.W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: śp. Józefa Jaćmierskiego lat 85 z ul. Sz. Szeregów 2; Łucję Bagrowską lat 81 z ul. Boh. Kragujewca 5; Janinę Gackowską lat 83 z ul. Sz. Szeregów 2 i Henryka Lizonia lat 87 z ul. Przod. Pracy 2; budowniczego naszego kościoła, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……….

13. Na pogłębianie wiary w życie wieczne przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                                       Proboszcz

                                                             Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski