Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 13 listopada 2016 r.

Ogłoszenia na 13 listopada 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Odpustowa ku czci Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,

Pierwszych Męczenników Polski

(XXXIII Niedziela zw.)

13 listopada 2016 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Patronów naszej parafii – Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 10,15 sumie odpustowej połączonej z zamknięciem Bramy Miłosierdzia będzie przewodniczył ks. Dr Marcin Puziak – rektor naszego Seminarium Duchownego. O godz. 13,oo Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chorych. Na tę Mszę św. zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku. O godz. 16,oo Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych oraz katecheza dla Rodziców. O godz. 17,3o Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 20,oo Msza św. dla młodzieży. Z racji odpustu ta Msza św. będzie również w Kościele Zasadniczym. Serdecznie zapraszamy. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na pokrycie zobowiązań za prace remontowe prowadzone w naszym Sanktuarium.

2. W tym tygodniu wspominamy: w czwartek św. Elżbietę Węgierską; w piątek bł. Karolinę Kózkówną – Dziewicę i Męczennicę a w sobotę bł. Salomeę – zakonnicę. Wszystkim Solenizantkom życzymy obfitości Bożych łask oraz wszelkiej pomyślności.

3. Wypominki z różańcem za Zmarłych odmawiamy w dni powszednie o godz. 9,3o i 17,3o. Wypominki roczne można jeszcze składać w zakrystii.

4. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza w poniedziałek 14 listopada o godz. 18,oo do Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej 17 na Mszę św. i nabożeństwo w intencji zmarłych nauczycieli.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Grzegorza i ks. Mirosława odbędzie się w piątek 18 listopada. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

6. W niedzielę 20 listopada o godz. 12,15 w kościele pw. NSPJ przy Placu Piastowskim zostanie odprawiona Msza św. w intencji środowiska kolejarskiego.

7. W przyszłą niedzielę 20 listopada przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 10,15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ i Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Śmiało idźcie naprzód” – rozważania papieży Benedykta XVI i Franciszka; „Więźniów pocieszać” – o watykańskiej celebracji Jubileuszu Więźniów w Roku Miłosierdzia; „Mój Król i mój Pan” – o przygotowaniach do Uroczystości Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, które nastąpi w Krakowie w najbliższą sobotę; „Jestem gotów na śmierć” – rozmowa z abp. Issamem Johnem Darwishem z katolickiego Kościoła melchickiego o przyczynach wojny w Syrii; „Pod jednym dachem” – rozmowa z bratem Aloisem z Taize o szukaniu porozumienia ponad podziałami. Zachęcamy do nabycia i lektury. Zachęcamy też do nabycia albumu o naszym Sanktuarium oraz folderu, które stanowią cegiełkę na prace remontowe.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Wojciech Korek lat 73 z ul. Kombatantów 4; Leon Klimek lat 73 z ul. Białogardzkiej 6, budowniczy kościoła; Felicja Rogalska lat 87 z ul. P. Pracy 14; Tadeusz Andrearczyk lat 87 z ul. Sz. Szeregów 13; Teresa Drzycimska lat 75 z ul. Modrakowej 80; Janina Kreczmann lat 91 z ul. Kąkolowej 7 i Bogdan Simiński lat 78 z ul. Bławatkowej, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…………………

10. Przez przyczynę naszych Patronów przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                 Proboszcz

                                                        Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski