Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 27 listopada 2016 r.

Ogłoszenia na 27 listopada 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne –

I Niedziela Adwentu „A”

27 listopada 2016 roku.

1. Dzisiaj – w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok kościelny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W Adwencie w dni powszednie zapraszamy na Roraty o godz. 6,3o. Przed Roratami codziennie śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Godzinki i Roraty odprawiamy w Kościele Zasadniczym. Dzieci z lampionami zapraszamy na Roraty rano we wtorki i czwartki, a w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o godz. 18,oo. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału.

2. Dzisiaj przypada VI rocznica śmierci ks. Prałata Romualda Biniaka. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 10,15 oraz na Mszę św. hospicyjną o godz. 15,oo.

3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota grudnia. Godzina św. w czwartek w łączności z Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w salce konferencyjnej na plebanii. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Roratami o godz. 6,3o i wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Roratami o godz. 6,3o. Po Mszy św. o godz. 8,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników. Zakończenie adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo. Okazja do spowiedzi św. w piątek rano od godz. 6,3o i wieczorem od godz. 17,3o. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 16,3o. Ze względu na I piątek miesiąca Roraty dla dzieci o godz. 17,oo.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy Ks. Grzegorza i Ks. Mirosława w piątek 2 grudnia. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym.

5. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z Sakramentami św. w sobotę 3 grudnia w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chorych do czwartku włącznie.

6. W środę przypada święto św. Andrzeja Apostoła, a w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – kapłana. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask i ludzkiej życzliwości.

7. Przy harcówce w kościele południowym można nabywać poświęcone opłatki do życzeń świątecznych i na stół wigilijny.

8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy panią Joannę Jurkiewicz, autorkę książki „Zwiastunowi z gór”, która podzieli się świadectwem ze spotkań oazowych ze św. Janem Pawłem II w Rzymie. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

9. W Ośrodku Szkolenia i Rehabilitacji „Homer” przy ul. Powstańców Wielkopolskich 33 w dniach 28-30 listopada odbędą się Rekolekcje adwentowe dla osób chorych, niewidomych i słabowidzących. Nauki będą podczas Mszy św. o godz. 8,oo i 18,oo. Wejście od strony szpitala im. Dra Jurasza.

10. W niedzielę 15 stycznia 2017 r. o godz. 18,oo w Hali „Łuczniczka” odbędzie się wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. To jedno z 11 wydarzeń ewangelizacyjnych w całej Polsce. Podczas koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w nowych i oryginalnych aranżacjach w wyk. m.in. Natalii Niemen czy Piotra Cugowskiego. Ponieważ współorganizatorem tego koncertu jest nasza diecezja a ks. Biskup objął go swoim Patronatem – bilety będą do nabycia po złożeniu zamówienia wyłącznie poprzez parafie. Zapisy i wpłata pieniędzy w Biurze Parafialnym do 14 grudnia włącznie. Ceny biletów: 40; 60 i 80 zł. od osoby. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Oczekiwanie pełne nadziei” – adwentowe rozważania papieży Benedykta XVI i Franciszka; „Co się stało w Łagiewnikach” – o uroczystym Akcie przyjęcia Jezusa Chrystusa na Króla i Pana w naszej Ojczyźnie; „Pan przyjdzie dzisiaj” – o przesłaniu I Niedzieli Adwentu; „Rozpakowany prezent” – o rekolekcjach z papieżem dla osób bezdomnych; „Nie traktujcie mnie jak psa” – rozmowa z bezdomnym Krzysztofem. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu życiowy adwent zakończyli: śp. Jadwiga Dygulska lat 69 z ul. Walecznych 8; Marcin Szczechowski lat 33 z ul. Zajęczej 20; Irena Lewandowska lat 72 z ul. Boh. Westerplatte 9; Ryszard Gniazdowski lat 81 z ul. Sz. Szeregów 8; Józef Kulig lat 73 z ul. Boh. Kragujewca 9 i Jadwiga Chlebosz lat 84 z ul. Modrakowej 58, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek……..

13. Na owocne przeżycie Adwentu i godne przygotowanie na przyjście Pana przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                             Proboszcz

                                                   Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski