Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 21.11.2016 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 21.11.2016 R.

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Chrystusa Króla 20.11.2016r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrystusa Króla. Dziś w naszej ojczyźnie i polskim Kościele wybieramy Chrystusa na Króla i Pana. Po Mszy św. o godz. 10: 15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, i odczytanie Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. O godz. 15: 00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  2. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  3. W tym tygodniu Listopada przypadają wspomnienia: W poniedziałek - Ofiarowania NMP, we wtorek - Św. Cecylii - męczennicy, we czwartek - Św. Andrzeja Dung - Lac i towarzyszy - męczenników. Wszystkim solenizantom życzymy wszelkich Bożych łask i ludzkiej życzliwości.
  4. W przyszłą Niedzielę 27 Listopada przypada 6 rocznica śmierci Ks. Prałata Romualda Biniaka. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 10:15.
  5. Można jeszcze składać wymienianki roczne, które będziemy odmawiać od pierwszej niedzieli nowego roku. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk swoich zmarłych. Są także wolne poranne intencje na styczeń.
  6. Kandydaci do Bierzmowania z grupy Ks. Łukasza i Ks. Rafała będą mieli swoje spotkanie w poniedziałek 21 Listopada a z grupy Ks. Macieja w czwartek 24 Listopada. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00.
  7. We wtorek 22 Listopada po Mszy św. o 18: 00 odbędzie się Dekanalna Katecheza przedmałżeńska.
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W Przewodniku Katolickim można przeczytać następujące artykuły: „Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana", „Kim pan jest panie Tramp" „Miłosierdzie w czasach zarazy", „Kumulacja miłosierdzia", „Kościół na Majdacie", „Specjaliści od zwycięstw", Modlitwa, praca i ofiarność" - artykuł o obchodach 40- lecia naszej parafii. Zapraszamy też do lektury.
  9. W tym tygodniu z naszej parafii przekroczyli próg wieczności zmarli świętej pamięci: Bogdan Simiński lat 78 z ul. Bławatkowej 7, Albin Fedorowicz lat 77 z ul. Modrakowej 79, Irena Ziółkowska z ul. Boh. Westerpllatte 1, których z wszystkimi naszymi zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie".
  10. Na godne przeżywanie dnia Pańskiego i odpoczynek w gronie rodzinnym przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski