Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 4 grudnia 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne na 4 grudnia 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne –

II Niedziela Adwentu „A”

4 grudnia 2016 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Zachęcamy do osobistej rozmowy z naszym Panem obecnym w tajemnicy Eucharystii. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy zobowiązania finansowe wynikające z wykonanych prac remontowych w naszym Sanktuarium. Wdzięczni za dotychczasowe wsparcie naszych działań polecamy tę kwestię Waszej łaskawej ofiarności.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Joannie Jurkiewicz za podzielenie się swoim doświadczeniem wiary i świadectwem spotkań ze św. Janem Pawłem II. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć książkę pani Joanny pt. „Zwiastunowi z gór”.

3. Przypominamy, że w Biurze Parafialnym można zapisywać się na Koncert „Betlejem w Bydgoszczy”, który odbędzie się 15 stycznia 2017 r. w Hali „Łuczniczka”. Bilety na to niezwykłe widowisko ewangelizacyjne w cenie 40; 60 i 80 zł. rozprowadzane będą wyłącznie przez parafie po uprzednim zamówieniu. Przy zapisywaniu uiszczamy należność za bilet.

4. Roraty odprawiamy codziennie rano o godz. 6,3o w Kościele Zasadniczym. Dzieci zapraszamy z lampionami na Roraty rano we wtorki i czwartki, a wieczorem w poniedziałki, środy i piątki. Rano przed Roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zachęcamy do liczniejszego udziału. Prosimy też Rodziców, by skuteczniej zmobilizowali dzieci do udziału w Roratach porannych we wtorki i czwartki.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Ambrożego – Biskupa i Doktora k-ła, a w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6,30; 8,oo; 10,oo i 18,oo w Kościele Zasadniczym. Tego dnia w Kościele Nawiedzenia w godz. 12,oo – 13,oo odbędzie się Godzina Łaski Matki Bożej dla świata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Legion Maryi zaprasza na spotkania formacyjne do Klubu „Emaus” w każdy wtorek o godz. 16,oo.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Rafała i ks. Łukasza w poniedziałek 5 grudnia. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym.

8. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza w poniedziałek 5 grudnia o godz. 18,oo do kaplicy Zespołu Szkół Katolickich na Mszę św. oraz spotkanie formacyjne poświęcone bł. Natalii Tałasiewicz.

9. Kolejne spotkanie przygotowawcze w ramach Dekanalnej Katechezy Przedmałżeńskiej odbędzie się we wtorek 6 grudnia. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo w Kościele Nawiedzenia.

10. We wtorek 6 grudnia – w liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja ks. Biskup zaprasza dzieci wraz z katechetami do katedry na godz. 16,oo. Spotkanie rozpocznie się przedstawieniem przygotowanym przez dzieci z Zespołu Szkół Katolickich, następnie ks. Biskup odprawi Mszę św. i poświęci figurki Dzieciątka Jezus.

11. Poświęcone opłatki do życzeń świątecznych i na stół wigilijny można nabywać przed harcówką u naszych harcerzy.

12. W przyszłą niedzielę 11 grudnia w Biurze Parafialnym do godz. 14,oo będzie przyjmował przedstawiciel TP KUL. Tego dnia o godz. 18,oo w Klubie „Emaus” rozpocznie się spotkanie opłatkowe grup pielgrzymkowych: Czerwono-czarnej i Błękitno-czarnej. Zakończenie udziałem we Mszy św. o godz. 20,oo. Po tej Mszy św. młodzież zaprasza na przygotowaną przez siebie Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach adwentowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

13. W przyszłą niedzielę parafialna „Caritas” rozpocznie tegoroczną akcję rozprowadzania świec Caritas w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świece duże w cenie 15 zł. i małe w cenie 5 zł. będą do nabycia przy wyjściu z kościoła. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc osobom najbardziej potrzebujący.

14. Chorych tzw. jednorazowych z wizytą przedświąteczną odwiedzimy w sobotę 17 grudnia w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia do czwartku 15 grudnia.

15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Przygotować drogę Panu” – zamyślenia papieży Benedykta XVI i Franciszka; „Boże, co ja zrobiłem?!” – rozmowa z o. Tadeuszem Rydzykiem, dyrektorem Radia Maryja; „Miłosierdzie i nieszczęśliwa” – o Liście Apostolskim „Misericordia et misera” papieża Franciszka na zakończenie Roku Miłosierdzia; „Są głosem Pana Boga” – o promocji nowych lektorów w diecezji bydgoskiej, wśród nich są nowi lektorzy z naszej parafii. Zachęcamy do nabycia i religijnej, adwentowej lektury.

16. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej próg wieczności przekroczyli: śp. Henryka Żywot lat 82 z ul. Łomżyńskiej 49a; Lidia Drygalska-Żbikowska lat 54 z ul. Wojska Polskiego 22; Jerzy Bączkowski lat 51 z ul. Boh. Kragujewca 17; Jadwiga Dziewulska lat 99 z ul. Łomżyńskiej 54; Urszula Czajkowska lat 79 z ul. Białostockiej i przed rokiem Franciszek Świetlik nasz kościelny, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………………

17. Na adwentowe prostowanie naszych życiowych dróg przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                                           Proboszcz

                                                                   Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski