Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 11 grudnia 2016 r.

Ogłoszenia na 11 grudnia 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Adwentu „A”

11 grudnia 2016 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już III Niedzielę Adwentu. Wsłuchani w głos adwentowego Proroka Jana Chrzciciela przygotujmy drogę dla przychodzącego Pana. Do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym będzie przyjmował przedstawiciel TP KUL. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i Dzieci I Komunijnych z poświęceniem medalików. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców. O godz. 18,oo w Klubie „Emaus” rozpocznie się spotkanie opłatkowe pielgrzymów z grupy Czerwono-czarnej i Błękitno-czarnej. Spotkanie zakończy się udziałem we Mszy św. o godz. 20,oo. Po Mszy św. czuwanie adwentowe przygotowane przez młodzież z naszej parafii. Zapraszamy. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na pokrycie zobowiązań za prace remontowe wykonane w naszym Sanktuarium. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na ten cel.

2. Poświęcone opłatki można jeszcze nabywać u naszych harcerzy w holu przed harcówką. Panie z zespołu Caritas przy wyjściu z kościoła rozprowadzają świece w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Duże świece w cenie 15 zł., a małe w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc dla najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

3. Przypominamy, że Roraty odprawiamy w Kościele Zasadniczym codziennie rano o godz. 6,3o. Roraty dla dzieci rano we wtorki i czwartki, a wieczorem w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18,oo. Codziennie rano przed Roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Serdecznie zapraszamy.

4. Spotkania kandydatów do bierzmowania: z grupy ks. Łukasza i ks. Rafała w poniedziałek, z grupy ks. Macieja we wtorek, a z grupy ks. Grzegorza i ks. Mirosława w piątek. Rozpoczęcie udziałem w Roratach o godz. 18,oo.

5. W poniedziałek 12 grudnia w południe zostanie przy kościele podstawiony kontener na makulaturę.  Robiąc przedświąteczne

porządki, nie wyrzucajmy makulatury do śmieci, ale ją przynieśmy do kontenera. Pieniądze z makulatury przeznaczymy na potrzeby

młodzieżowego wolontariatu. Kontener zostanie zabrany w poniedziałek 19 grudnia.

6. We wtorek 13 grudnia przypada 35. Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 18,oo. Po Mszy św. o godz. 18,oo w ramach przygotowań do Jubileuszu 100. Lecia objawień w Fatimie procesja fatimska. Z tego powodu wieczorna Msza św. we wtorek będzie w Kościele Zasadniczym.

7. W środę 14 grudnia przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża – kapłana i Doktora K-ła; dzień Patrona naszego ks. Biskupa. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu, polecając Bogu Jego Osobę i posługę Następcy Apostołów.

8. W sobotę 17 grudnia, we wspomnienie św. Łazarza z Jerozolimy, który jest Patronem Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu o godz. 18,oo ks. Biskup Jan Tyrawa będzie w naszym Sanktuarium przewodniczył Mszy św., podczas której do postulatu zostaną przyjęci kandydaci do Zakonu. Zapraszamy do licznego udziału we wspólnej modlitwie.

9. W przyszłą niedzielę 18 grudnia odbędzie się Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Rodzinną. Szopki na konkurs przynosimy do kościoła w piątek 16 grudnia na Roraty wieczorne.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11,3o nasi harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju, z miejsca narodzenia Chrystusa w Betlejem.

11. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz Bożonarodzeniowy, podczas którego dzieci z naszych grup parafialnych będą m.in. rozprowadzać sianko na stół wigilijny.

12. Przypominamy, że w Biurze Parafialnym można zapisywać się na Koncert „Betlejem w Bydgoszczy”, który odbędzie się 15 stycznia 2017 r. w Hali „Łuczniczka”. Bilety na to niezwykłe widowisko ewangelizacyjne w cenie 40; 60 i 80 zł. rozprowadzane będą wyłącznie przez parafie po uprzednim zamówieniu. Przy zapisywaniu uiszczamy należność za bilet.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Radujcie się zawsze w Panu” – adwentowe zamyślenia papieży Benedykta XVI i Franciszka; „Za kulisami drżę jak liść” – rozmowa z siostrą Cristiną Scuccią, włoską urszulanką, która wygrała „The Voice of Italy”; „Święty od internetu” – o 15 letnim Carlo włoskim, współczesnym kandydacie na ołtarze; „Stanęli na wysokości zadania” – o dominikańskiej pomocy duszpasterskiej podczas stanu wojennego; „Klerycy do wojska marsz!” – o kleryckiej służbie wojskowej w czasach PRL-u. Zachęcamy też do nabycia najnowszego numeru dwumiesięcznika „Miłujcie się!”.

14. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Adela Przysło lat 87 z ul. Sz. Szeregów 1; Daniela Poga lat 84 z ul. BBON 3; Donata Rodzik lat 88 z ul. Walecznych 8; Barbara Jankowska lat 68 z ul. BBON 1; Barbara Gagajek lat 70 z ul. Walecznych 6 i Antoni Słaboszewski lat 77 z ul. Boh. Westerplatte 1, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Panu. Wieczny odpoczynek….

15. Na otwieranie naszych serc dla przychodzącego Pana przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                        

                                                                  Proboszcz

                                                          Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski