Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 18 grudnia 2016 r.

Ogłoszenia na 18 grudnia 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Adwentu „A”

18 grudnia 2016 roku.

1. Dzisiaj już ostatnia niedziela adwentowego oczekiwania na przyjście Pana. Podczas Mszy św. o godz. 11,3o nasi harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju – ogień zapalony w miejscu Narodzenia Syna Bożego w Betlejem. Każdy, kto zechce, może ten ogień zabrać do swego domu, by towarzyszył Rodzinie podczas Świąt. W holu przed Kościołem Nawiedzenia trwa kiermasz świąteczny i konkurs na rodzinną szopkę betlejemską. U naszych harcerzy przed harcówką można jeszcze nabyć poświęcone opłatki. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. W tym tygodniu okazja do spowiedzi św. codziennie rano od godz. 6,3o i wieczorem od godz. 17,3o. W Wigilię spowiadamy tylko rano!

3. Roraty odprawiamy codziennie rano o godz. 6,3o a wieczorem o godz. 18,oo w poniedziałek, środę i piątek. Ostatnie Roraty dla dzieci w piątek o godz. 18,oo.

4. W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 6,3o; 8,oo i 10,oo. W Wigilię nie ma Mszy św. o godz. 18,oo! W Wigilię spowiadamy tylko rano podczas Mszy św. o godz. 6,3o i 8,oo. Gorąco zachęcamy, aby staropolskim zwyczajem zachować w Wigilię wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zasiadając do wieczerzy, pamiętajmy, aby przy wigilijnym stole zostawić wolne miejsce, jako gotowość otwartości na Chrystusa i drugiego człowieka. Niech wspólny posiłek poprzedzi przeczytanie Ewangelii o Bożym Narodzeniu, zaśpiewanie kolędy, przełamanie się opłatkiem i złożenie sobie świątecznych życzeń. Później z całą Rodziną udajmy się do kościoła na Pasterkę.

5. Uroczystą Pasterkę w naszej świątyni będziemy sprawować o godz. 22,oo. Ofiary zbierane na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia. Przed Pasterką o godz. 21,3o nasz chór zaprasza na Koncert kolęd.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. Pierwsza Msza św. o godz. 9,oo! Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. W Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 7,3o!!!

7. Informujemy, że tegoroczną wizytę duszpasterską rozpoczniemy w środę 28 grudnia br. Plan kolędy podamy w święta.

8. W zakrystii można nabywać bilety na styczniowy Koncert ewangelizacyjny „Betlejem w Bydgoszczy”. Gorąco zachęcamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Trudna próba Józefa” – rozważania papieży Benedykta XVI i Franciszka; „Przywilej i wyzwanie” – o ks. Arcybiskupie Marku Jędraszewskim – nowym Metropolicie Krakowskim; „Co myślał Józef” – o dylematach św. Józefa na wieść, że Maryja jest brzemienna; „Chemik, który został papieżem” – o dzieciństwie i życiu dorosłym papieża Franciszka; „Różne mamy – jedna idea” – o próbie tworzenia w Bydgoszczy hospicjum perinatalnego przez Stowarzyszenie działające przy Rycerskim i Szpitalnym Zakonie św. Łazarza z Jerozolimy. W zakrystii można zakupić piękny kalendarz jako cegiełkę na ten cel. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Zofia Kowalska lat 91 z ul. Rysiej 1; Janina Wojcieszak lat 90 z ul. Białogardzkiej 20; Stanisław Szymczak lat 84 z ul. P.Pracy 1; Stanisław Fagasiński lat 72 z ul. Kombatantów 8; Helena Wysoczyńska lat 80 z ul. P. Pracy 20; Magdalena Strzelecka lat 88 z ul. Generalskiej 2; Anna Kubicka lat 94 z ul. Modrakowej 58; Hanna Kamińska-Hałas lat 60 z ul. 15 Dyw. Piechoty Wlkp. 12 i Czesława Skarwecka lat 64 z ul. Zajęczej 12, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek………

11. Na radość płynącą ze świadomości, że blisko jest, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                  

                                                                 Proboszcz

                                                         Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski