Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 5 lutego 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne na 5 lutego 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela zwykła „A”

5 lutego 2017 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę zwykłą. Chrystus przypomina nam, że jako Jego wyznawcy jesteśmy solą ziemi i światłem świata. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Udajmy się tam na chwilę osobistej modlitwy. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca kobiet i mężczyzn. Zapraszamy także nowych chętnych do odmawiania modlitwy, do której zachęcała sama Matka Najświętsza.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy – Męczenników; w piątek św. Scholastyki – dziewicy a w sobotę, we wspomnienie NMP z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy niosą krzyż choroby i cierpienia. Tradycyjnie w naszej parafii Dzień Chorego organizujemy w Oktawie Bożego Ciała.

3. We wtorek 7 lutego przypada dzień Imienin ks. Prałata Romualda Biniaka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18,oo. Tego dnia Mszą św. o godz. 18,oo rozpocznie się kolejne spotkanie w ramach Dekanalnej Katechezy Przedmałżeńskiej. Po Mszy św. dalsza część w salce konferencyjnej na plebanii.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone 2 lutego na potrzeby i wsparcie zakonów kontemplacyjnych. Ofiary zbierane na tacę w najbliższą niedzielę jako drugą miesiąca przeznaczymy na potrzeby remontowe prowadzone w naszym Sanktuarium.

5. W poniedziałek 6 lutego planujemy tzw. kolędę dodatkową. Jeszcze dzisiaj w zakrystii można zgłaszać chęć przyjęcia kapłana z wizytą duszpasterską tam, gdzie z różnych powodów w tym roku kolęda się nie odbyła.

6. Przypominamy o możliwości odpisywania 1% podatku dochodowego na rzecz naszego Hospicjum oraz o pomocy udzielanej w Hospicjum przy wypełnianiu deklaracji podatkowej.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 10,15 Msza św. w intencji Sybiraków w 77. Rocznicę I masowej deportacji Polaków na Sybir. Po Mszy św. modlitwy przed Kościołem przy pomniku.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Bóg współcierpi z człowiekiem” – zamyślenia papieży Franciszka i Benedykta XVI; „Życie ofiarowane dla misji” – o zamordowanej w Boliwii Helenie Kmieć, 25. letniej świeckiej misjonarce z Polski; „Spór o Komunię” – o możliwościach życia sakramentalnego osób żyjących w związkach niesakramentalnych; „Wiedza, a nie ideologie” – o standardach etycznych w psychiatrii, relacja z wykładu Dra Wojciecha Kosmowskiego wygłoszonego w naszym Seminarium Duchownym. Pan doktor jest w naszej parafii Nadzwyczajnym Szafarzem Komunii św. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jerzy Pfeiff lat 85 z ul. Szpitalnej 9; Czesław Marcinkowski lat 88 z ul. Łomżyńskiej 52; Mieczysław Waluszyński lat 81 z ul. Białogardzkiej 14; Edward Duszyński lat 73 z ul. Przod. Pracy 2; Felicja Maternowska lat 90 z ul. Sz. Szeregów 9; Beata Lewandowska lat 50 z ul. Białogardzkiej 20; Alina Tarkowska lat 88 z ul. Bpa Kozala 4; Wiesław Szramkowski lat 76 z ul. Przod. Pracy 4 i Jerzy Balcerak lat 38 z ul. Glinki 147, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………

10. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                     Proboszcz

                                                           Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski