Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 19 lutego 2017 r.

Ogłoszenia na 19 lutego 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – VII Niedziela zwykła „A”

19 lutego 2017 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już VII Niedzielę zwykłą. W Ewangelii św. Pan Jezus wzywa nas do miłości nawet naszych nieprzyjaciół i zachęca nas do doskonałości na wzór Ojca Niebieskiego. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych, po Mszy św. katecheza dla Rodziców.

2. We wtorek 21 lutego Mszą św. o godz. 18,oo w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się kolejna Dekanalna Katecheza Przedmałżeńska. Po Mszy św. wykład w Sali konferencyjnej na plebanii.

3. W środę przypada Święto Katedry św. Piotra Apostoła, a w czwartek wspomnienie św. Polikarpa – Biskupa i Męczennika.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Rafała w poniedziałek 20 lutego, a z grupy ks. Grzegorza i ks. Mirosława w piątek 24 lutego. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18,oo.

5. Przypominamy o możliwości odpisu 1% podatku dochodowego na rzecz naszego Hospicjum. W Hospicjum można uzyskać bezpłatną pomoc przy wypełnianiu zeznania podatkowego.

6. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Kochaj nieprzyjaciół” – rozważania papieży Benedykta XVI i Franciszka; „Absurd równouprawnienia” – rozmowa z polską lekarką w Norwegii zwolnioną z pracy za powołanie się na klauzulę sumienia; „Pośród ruin Aleppo” – rozmowa z siostrą Brygidą Maniurką o tym, jak wygląda codzienność w tym mieście; „Pokora wobec chorego” – rozmowa z dr. n.med. Tomaszem Mierzwą, chirurgiem onkologiem; „Wiara i miłość do Ojczyzny” – o obchodzonej u nas 77. Rocznicy I Masowej Deportacji Polaków na Syberię. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury.

7. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Stanisława Harasimowicz lat 94 z ul. BBON 5; Teresa Chudzińska lat 68 z ul. Łomżyńskiej 54 i Roman Gaszkowski lat 83 z ul. Białogardzkiej 14, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek…………..

8. Na trud świadczenia miłości nawet wobec nieprzyjaciół i dążenia do doskonałości na wzór Ojca Niebieskiego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                            Proboszcz

                                                  Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski