Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 26 lutego 2017 r.

Ogłoszenia na 26 lutego 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – VIII Niedziela zwykła „A”

26 lutego 2016 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy VIII Niedzielę zwykłą – ostatnią podczas karnawału. Chrystus zapewnia nas, że Ojciec Niebieski troszczy się o wszystkie nasze potrzeby. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji dobrego przeżycia Wielkiego Postu i wielkopostnych Rekolekcji.

2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Rafała w poniedziałek 27 lutego. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

3. W środę 1 marca przypada Popielec. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Kościele Zasadniczym o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15; 16,oo i 18,oo. Tego dnia obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. Należy nie tylko zachować wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, ale także ograniczyć posiłki co do ilości spożywanych potraw. Wolno raz najeść się do syta i dwukrotnie się posilić. Post ścisły obowiązuje osoby od 18-60 roku życia. Pozostali, poczynając od 14 roku życia i powyżej 60 roku życia zobowiązani są do zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych, tak jak w zwykłe piątki. Czas Wielkiego Postu to czas zakazany, w którym katolik nie uczestniczy w żadnych zabawach i tańcach. Jest to czas nawrócenia, refleksji duchowej i modlitwy. Ofiary zbierane na tacę w Środę Popielcową są przeznaczone wsparcie działalności hospicyjnej w naszej diecezji, w tym na nasze Hospicjum. Bóg zapłać za materialne wspieranie opieki paliatywnej. W Popielec Biuro Parafialne będzie nieczynne.

4. Podczas Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek: dzieci o godz. 17,oo; wszystkich o godz. 17,3o a młodzież o godz. 19,oo. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17,oo. Po Gorzkich Żalach recytowana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina Święta w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Sali Konferencyjnej na plebanii. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas porannych Mszy św. i wieczorem od godz. 17,3o. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 16,oo; o godz. 16,3o Msza św. I piątkowa, a godz. 17,oo Droga Krzyżowa dla dzieci. W łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i 18,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci NSPJ. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo Różaniec z rozważaniem fatimskim, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, która zakończy się przed Mszą św. o godz. 10,oo.

6. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z Sakramentami św. w sobotę 4 marca w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chorych w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

7. W sobotę przypada Święto św. Kazimierza Królewicza. Na ręce Ks. Kanonika składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Solenizantkom i Solenizantom. Do tych życzeń dołączamy Ks. Macieja, który swoje imieniny obchodził w piątek oraz ks. Mirosława obchodzącego imieniny w dniu dzisiejszym, któremu życzymy szybkiego powrotu do pełni sił.

8. Przypominamy o możliwości odpisywania 1% podatku dochodowego na rzecz naszego Hospicjum. W Hospicjum można też otrzymać bezpłatną pomoc przy wypełnianiu zeznania podatkowego.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Każdy brat oblicze Chrystusa” – rozważania papieży św. Jana Pawła II i Franciszka; „Patronka od niemarnowania czasu” – o zamordowanej w Boliwii polskiej świeckiej misjonarce Helenie Kmieć; „Lotna grupa „Błyska” – o kapitanie Janie Kempińskim ps. „Błysk”, żołnierzu wyklętym z Wielkopolski; „Nie lękać się cierpienia” – relacja z konferencji zatytułowanej „W zderzeniu z cierpieniem”; „15 sposobów na Wielki Post”. Do gazety dołączony jest dodatek, książeczka „5 minut z Bogiem” , modlitwa na każdy dzień marca. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Maria Senkowska lat 70 z ul. Generalskiej 6; Edward Kopicki lat 86 z ul. Boh. Westerplatte 1; Lidia Krzesiek lat 82 z ul. Boh. Westerplatte 1; Bogdan Iwanowski lat 75 z ul. Przod. Pracy 3; Zofia Nowak-Mikołajczak lat 96 z ul. Glinki 87; Andrzej Brzeziński lat 65 z ul. Przod. Pracy 9; Andrzej Rzepczyński lat 67 z ul. Szpitalnej 25, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

11. Na wierną służbę Chrystusowi, naszemu Panu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                              Proboszcz

                                                     Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski