Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 26 marca 2017 r.

Ogłoszenia na 26 marca 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela W. Postu „A”

26 marca 2017 roku.

1. Dzisiaj już IV Niedziela Wielkiego Postu. Pan Jezus uzdrawiając niewidomego pragnie, abyśmy przejrzeli i oczyma wiary dostrzegli zbliżające się nasze odkupienie. O godz. 17,oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Ofiary zbierane na tacę podczas Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego. Bóg zapłać. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 20,oo młodzież naszej parafii zaprasza na Adorację Wielkopostną.

2. Przypominamy, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu: o godz. 9,3o i 17,3o dla wszystkich; o godz. 17,oo dla dzieci i o godz. 19,oo dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy. Kartki do spowiedzi św. i Komunii św. wielkanocnej można odbierać u naszych harcerzy przed harcówką.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Rafała w poniedziałek 27 marca. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

4. We wtorek 28 marca przypada 13 rocznica ingresu Biskupa Jana Tyrawy do katedry bydgoskiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Pasterzu naszej Diecezji. W Domu Polskim przy ul. Grodzkiej 1 o godz. 12,oo odbędzie się Seminarium Naukowe nt. „Dylematy w sprawie in-vitro”. Prelekcje wygłoszą: dr n.med. Daria Pracka „Biomedyczne aspekty początku życia”; dr hab. Urszula Dudziak „Prawda i kłamstwo na temat in-vitro” i dr hab. Marek Czachorowski „Etyczne aspekty sporu o in-vitro”. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

5. Biuro „Frater” organizuje pielgrzymkę do Fatimy – Santiago w dniach 13-21.06.br. Szczegóły znajdują się na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Spotkanie informacyjne połączone z pokazem multimedialnym w salce konferencyjnej na plebanii w środę 29 marca o godz. 18,45. Zapraszamy.

6. W piątek 31 marca przypada w Kościele Nawiedzenia całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 10,oo a zakończymy przed godz. 17,oo. Prosimy członków wszystkich duszpasterstw działających w naszej parafii oraz wszystkich Parafian, aby w ciągu dnia znaleźli chwilę czasu na osobiste spotkanie z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. To adoracyjne czuwanie ofiarujmy w intencji Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych.

7. W najbliższą sobotę 1 kwietnia nauką wprowadzającą podczas Mszy św. o godz. 18,oo rozpoczniemy nasze tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne, które zakończymy w środę 5 kwietnia. Ćwiczeniom rekolekcyjnym będzie przewodniczył kapucyn o. Roman Rusek. W przyszłą niedzielę w ramach naszych Rekolekcji o godz. 16,oo zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych w ostatnim roku pacjentów naszego Hospicjum. Szczegółowy program Rekolekcji jest na afiszach w gablotach i na drzwiach kościoła. Zachęcamy do wykorzystania tego czasu łaski na duchową przemianę i odnowę chrześcijańskiej codzienności.

8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo maryjne w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

9. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z Sakramentami św. w domach w sobotę 8 kwietnia. Będzie to wizyta przedświąteczna chorych tzw. stałych jak i jednorazowych. Zgłoszenia chorych jednorazowych przyjmujemy do czwartku 6 kwietnia w zakrystii po Mszach św. lub Biurze Parafialnym w godz. urzędowania.

10. Przy wyjściu z kościoła młodzież naszej parafii do skarbony zbiera ofiary na budowę szkoły w Czadzie, gdzie na misjach pracuje kapłan z naszej diecezji ks. Jakub Szałek. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Nigdy o nic nie prosiłem” – rozmowa z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski ks. Abp. Stanisławem Gądeckim, Metropolitą Poznańskim, który obchodzi 25. lecie sakry biskupiej; „Umieramy dwieście razy” wspomnienie Osoby i dzieła ks. Jana Kaczkowskiego, założyciela Hospicjum w Pucku; „40 dni życia” – o akcji modlitewnej w obronie nienarodzonych”. Do „Przewodnika” dołączona jest książeczka 5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień kwietnia. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Feliks Siedlecki lat 77 z ul. Sz. Szeregów 11 i Leszka Zuchowicz lat 62 z ul. Zajęczej 20, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……..

13. Na owocne otwieranie naszych serc na Bożą łaskę przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                          Proboszcz

                                                   Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski