Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 2 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenia na 2 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela W. Postu „A”

2 kwietnia 2017 roku.

1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Bardzo serdecznie witamy naszego Rekolekcjonistę ojca Romana Ruska – Kapucyna, duchowego syna św. Ojca Pio i życzymy, aby owoce jego rekolekcyjnego zasiewu były obfite i na trwałe przemieniły nasze chrześcijańskie życie. Do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca. Udajmy się tam na chwilę modlitwy o dobre przeżycie tegorocznych Rekolekcji wielkopostnych. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w/g zwykłego porządku niedzielnego. Dodatkowo o godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. w intencji Zmarłych w ostatnim roku podopiecznych naszego Hospicjum. O godz. 17,oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ojca Rekolekcjonisty i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Ofiary zbierane na tacę podczas Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za te ofiary. W poniedziałek, wtorek i środę w Kościele Zasadniczym Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 8,oo; 10,oo i 18,oo. W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18,oo odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy nie tylko małżonków, ale również osoby samotne, wdowy i wdowców. We wtorek na Mszę św. o godz. 10,oo zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku. Podczas Mszy św. udzielimy Sakramentu Chorych. Okazja do spowiedzi św. dla tych osób we wtorek od godz. 9,3o. We wtorek po Mszy św. o godz. 18,oo w Kościele Nawiedzenia spotkanie ojca Rekolekcjonisty z członkami Grup Modlitwy św. Ojca Pio. Zakończenie Rekolekcji w środę podczas Mszy św. o godz. 8,oo; 10,oo i 18,oo. Okazja do spowiedzi św. przed południem podczas Mszy św. rekolekcyjnych, a wieczorem od godz. 17,3o. Skorzystajmy z tego szczególnego czasu łaski jaki daje nam Miłosierny Bóg. Ofiary zbierane na tacę w środę przeznaczymy na potrzeby Ojca Rekolekcjonisty jako materialny wyraz naszej wdzięczności. Bóg zapłać. Ze względu na Rekolekcje ks. Proboszcz w środę będzie przyjmował w Biurze Parafialnym tylko do godz. 17,oo.

2. Spotkania kandydatów do bierzmowania: z grupy ks. Rafała i Łukasza w poniedziałek 3 kwietnia – rozpoczęcie udziałem we Mszy św. rekolekcyjnej o godz. 18,oo; natomiast z grupy ks. Grzegorza, ks. Macieja i ks. Mirosława w piątek 7 kwietnia – rozpoczęcie udziałem w Drodze Krzyżowej o godz. 17,3o. Obecność wszystkich kandydatów Obowiązkowa.

3. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek kwietnia. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Sali Konferencyjnej na plebanii. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Okazja do spowiedzi św. rano podczas Mszy św. o godz. 7,oo i 8,oo. Spowiedź św. dla dzieci o godz.16,oo; o godz. 16,3o Msza św. I piątkowa, a po niej Droga Krzyżowa dla dzieci. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9,3o i 17,3o. Natomiast Droga Krzyżowa dla młodzieży w najbliższy piątek odbędzie się w plenerze. Zbiórka przy Kościele Nawiedzenia o godz. 18,45. Przynosimy ze sobą znicze i latarki. Wymarsz do Pomnika Ofiar Hitlerowskich. Podczas marszu rozważanie poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej, a przy Pomniku krótki Koncert Ewangelizacyjny. Zapraszamy. Nie będzie natomiast Drogi Krzyżowej w lesie w Wielki Piątek.

4. Przyjmowanie intencji mszalnych na II półrocze odbędzie się w dawnym sklepiku w czwartek 6 kwietnia po Mszy św. o godz. 8,oo.

5. Chorych tzw. stałych i jednorazowych oraz osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z Sakramentami św. w domach w sobotę 8 kwietnia w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia w Biurze Parafialnym lub zakrystii do czwartku włącznie.

6. W sobotę 8 kwietnia Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Bydgoszczy przy ul. Szarych Szeregów zaprasza wszystkich zainteresowanych nauką w tej szkole na Drzwi Otwarte.

7. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Święcenie palm w łączności z każdą Mszą św.; a uroczyste, połączone z procesją podczas Mszy św. o godz. 11,3o. Dlatego dzieci wraz z Rodzicami i wszyscy pozostali gromadzimy się przy krzyżu przed Kościołem Zasadniczym, skąd po odczytaniu Ewangelii św. i poświęceniu palm w procesji udamy się do kościoła na Mszę św. O godz. 16,3o przed Gorzkimi Żalami nasz chór zaprasza na półgodzinny Koncert Pieśni wielkopostnej i Pasyjnej. Serdecznie zapraszamy. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na potrzeby remontowe wykonywane w naszym Sanktuarium.

8. W przyszłą niedzielę 9 kwietnia wolontariat św. Łazarza „Lazarus” z Duszpasterstwem dzieci i młodzieży „Betlejemka” organizują kiermasz z pracami wykonanymi przez członków wolontariatu i dzieci uczęszczające do „Betlejemki”. Dochód będzie przeznaczony na funkcjonowanie wolontariatu oraz wakacyjny wyjazd dzieci na kolonie organizowane przez Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy. Na stoisku będzie też można nabyć kartkę-cegiełkę w cenie 5 zł. na funkcjonowanie Hospicjum Perinatalnego, obejmujące teren województwa kujawsko-pomorskiego.

9. Kartki do spowiedzi św. i Komunii św. wielkanocnej można jeszcze nabywać u naszych harcerzy przed harcówką.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Krok w stronę wolnej niedzieli” – o obywatelskim projekcie wolnych niedziel od handlu; „Święty, który pachniał kwiatami” – rozmowa z autorką książek o św. Ojcu Pio; „Selfie z Jezusem” i „Postawić na Bożą improwizację” – o Bydgoskiej Drodze Krzyżowej; „Wiara to ryzyko zaufania” – o wyzwaniach i Kościele w Szwecji”. Polecamy też najnowszy numer „LISTU” i „Biblii – krok po kroku”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Krystyna Pietrzak lat 66 z ul. Walecznych 6; Maria Majer lat 82 z ul. BBON 1; Józef Sperski lat 78 z ul. Boh. Kragujewca 7; Kazimiera Błaszczyk lat 74 z ul. Boh. Westerplatte 9 i Ewa Kacprzak lat 65 z ul. Boh. Kragujewca 19, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek………….

12. Na owocne przeżycie czasu świętych Rekolekcji przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                            Proboszcz

                                                     Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski