Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 9 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenia na 9 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Palmowa „A”

9 kwietnia 2017 roku.

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania Misterium Paschalnego. Święcenie palm w łączności z każdą Mszą św., a uroczyste podczas Mszy św. o godz. 11,3o. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17,oo. Podczas nabożeństwa zbieramy ofiary na tacę z przeznaczeniem na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego. Przed Gorzkimi Żalami o godz. 16,3o nasz chór parafialny zaprasza na Koncert Pieśni Pasyjnych i Wielkopostnych. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby remontowe naszego Sanktuarium jak i na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego. Bóg zapłać mieszkańcom i pracownikom Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łomżyńskiej 54 za wykonanie pięknej palmy do kościoła na Niedzielę Palmową.

Wolontariat św. Łazarza „Lazarus” i Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży „Betlejemka” zorganizowały kiermasz świąteczny z pracami plastycznymi wykonanymi przez dzieci i członków wolontariatu. Dochód przeznaczony jest na funkcjonowanie wolontariatu i wyjazd dzieci na kolonie organizowane przez Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy. Można też nabyć kartkę – cegiełkę na funkcjonowanie organizowanego Hospicjum Perinatalnego.

2. Okazja do spowiedzi św. w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę rano podczas Mszy św. o godz. 7,oo i 8,oo w Kościele Nawiedzenia. Wieczorem od godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym. W te dni Msze św. rano będą w Kościele Nawiedzenia, a o godz. 10,oo i 18,oo w Kościele Zasadniczym.

3. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18,oo. Jest to jedyna Msza św. tego dnia w naszej świątyni. Rano o godz. 10,oo kapłani w katedrze uczestniczą w Mszy św. Krzyżma św. pod przewodnictwem ks. Biskupa. Niech nasza wspólna wieczorna modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności wobec Chrystusa za dar Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22,oo. Plan adoracji:

do godz. 20,oo – młodzież oazowa i wolontaryjna

20,oo – 20,3o – Żywy Różaniec

20,3o – 21,oo – Oaza Rodzin

21,oo – 21,3o – Stowarzyszenie Wspierania Powołań

21,30 – 22,oo – Legion Maryi

Prosimy wszystkich Parafian o włączenie się w modlitwę adoracyjną, by w tym szczególnym czasie być razem z Chrystusem. W Wielki Czwartek nie ma okazji do spowiedzi św.

4. W Wielki Piątek przeżywamy dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. O godz. 17,oo zapraszamy na Drogę Krzyżową do kościoła, na którą przynosimy nasze domowe krzyże. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej o godz. 18,oo Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża św. Ofiary zbierane na tacę w Wielki Piątek są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po zakończeniu liturgii Wielkiego Piątku przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja przy Grobie Pańskim:

Do godz. 20,3o – chór

20,30 – 21,oo – Archikonfraternia Literacka

21,oo – 21,3o – Apostolat Zbawczego Cierpienia

21,3o – 22,oo – Odnowa w Duchu Świętym

22,oo – 22,3o – Neokatechumenat

22,3o – 23,oo – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

23,oo – 24,oo – Młodzież oazowa i wolontaryjna

24,oo – 5,oo – Legion Maryi, Stowarzyszenie Wspierania Powołań i Rodzina Radia Maryja

5,oo – 6,oo – Grupa Modlitwy św. Ojca Pio

W Wielki Piątek dyżur spowiedniczy 1 kapłana w Kościele Zasadniczym w godz. 7,oo – 16,oo i 21,oo – 24,oo.

5. W Wielką Sobotę dyżur spowiedniczy 1 kapłana w Kościele Zasadniczym od północy do godz. 17,oo. O godz. 17,oo zakończenie spowiedzi wielkopostnej.

Porządek adoracji przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę:

9,oo – 9,3o – Liturgiczna Służba Ołtarza

9,3o – 10,oo – dzieci, szczególnie dzieci I Komunijne

10,oo – 11,oo – Eucharystyczny Ruch Młodych

11,oo – 12,oo – Schola

12,oo – 13,oo – Zuchy i Harcerze

Od godz. 13,oo możliwość indywidualnej adoracji parafian

Święcenie potraw na stół wielkanocny od godz. 9,oo – 13,oo co godzinę, o pełnej godzinie, a od 13,3o – 17,oo co pół godziny. Ostatnie święcenie potraw o godz. 17,oo.

6. W Wielką Sobotę członkowie naszego Hospicjum i wolontariusze w ramach akcji „Pola Nadziei” przed kościołem będą zbierać do puszek ofiary na rzecz Hospicjum. Natomiast przedstawiciele „Caritas” będą rozprowadzać „Chlebki św. Antoniego” w cenie 4 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym. Bóg zapłać za okazane serce podopiecznym Hospicjum i najbiedniejszym parafianom.

7. Liturgia Wigilii Paschalnej z poświęceniem ognia rozpocznie się przed Kościołem Zasadniczym o godz. 21,oo. Na tę liturgię przychodzimy ze świecami, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

8. W Wielkanoc uroczysta Rezurekcja o godz. 7,oo. Pozostałe Msze św. w Wielkanoc o godz. 10,15; 11,3o; 13,oo; 18,oo i 20,oo. Nie będzie więc Mszy św. o godz. 9,oo !

9. Szkoła Podstawowa Nr 57 ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2017/2018 do klas I i zerówek. Zapisy od 19 kwietnia.

10. Od poniedziałku 10 kwietnia do piątku 14 kwietnia przy kościele będzie podstawiony kontener na makulaturę. Robiąc przedświąteczne

porządki możemy przynieść makulaturę i w ten sposób przyczynić się do budowy szkoły w Czadzie, którą prowadzi misjonarz z naszej

diecezji ks. Jakub Szałek.

11. Już dzisiaj informujemy, że w dniach 28 – 30 kwietnia nasza parafia będzie przeżywała Nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na Górze Gargano. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach ogłoszeń.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Zabójca spłaca swój dług” – o nawróceniu człowieka z piętnem zabójstwa; „Konkurs, który jest modlitwą” – o konkursie pieśni pasyjnej, który odbywał się w Bydgoszczy; „Skazani, nie potępieni” – o obchodach Ogólnopolskiego Dnia Modlitw za Więźniów na Jasnej Górze; „To był człowiek” – o św. Bracie Albercie. Do tygodnika dołączony jest przewodnik po Triduum Paschalnym. Zachęcamy do nabycia i lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Zofia Namieśnik lat 96 z ul. Dunikowskiego 1; Marianna Ege lat 87 z ul. Modrakowej 50; Adam Nowak lat 79 z ul. Sz. Szeregów 2B; Irena Landyszkowska lat 76 z ul. 15 Dyw. Piechoty Wlkp. 12; Feliks Gierszal lat 72 z ul. Sz. Szeregów 14 i Helena Szwebo lat 96 z ul. Dunikowskiego 9, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………

14. Na dobre przeżycie Wielkiego Tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                         Proboszcz

                                                 Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski