Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 23 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenia na 23 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela Wielkanocna

Święto Bożego Miłosierdzia „A”

23 kwietnia 2017 roku.

1. Dzisiaj – w II Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. Z wielką wdzięcznością i pokorą uświadamiamy sobie ogrom Bożej dobroci i miłosiernej łaskawości względem każdego z nas. O godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia z ucałowaniem Relikwii św. siostry Faustyny. Serdecznie zapraszamy.

2. W poniedziałek liturgiczna Uroczystość Św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika, Patrona Polski; we wtorek Święto św. Marka Ewangelisty a w sobotę Święto św. Katarzyny Sieneńskiej – Dziewicy i Doktora K-ła, Patronki Europy. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności.

3. W środę 26 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18,oo ks. Biskup Jan Tyrawa udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży, uczniom klas III gimnazjum. Z tej racji Msza św. wieczorna w środę będzie w Kościele Zasadniczym. Próby kandydatów przed bierzmowaniem w poniedziałek i wtorek. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo. Obecność wszystkich obowiązkowa. Ze względu na bierzmowanie ks. Proboszcz w Biurze Parafialnym będzie urzędował tylko do godz. 17,oo.

4. W piątek 28 kwietnia rozpocznie się w naszej parafii Nawiedzenie Figury św. Michała z cudownej Groty Objawień na Górze Gargano. Nabożeństwo oczekiwania w Kościele Zasadniczym o godz. 17,3o. O godz. 18,oo powitanie Figury i Msza św. na rozpoczęcie Nawiedzenia. O godz. 21,oo Apel Jasnogórski z rozważaniem na zakończenie dnia. W sobotę w Kościele Zasadniczym o godz. 9,3o Godzinki ku czci św. Michała Archanioła. O godz. 10,oo Msza św. dla chorych i starszych z indywidualnym błogosławieństwem i nałożeniem rąk. O godz. 12,oo spotkanie dla dzieci z błogosławieństwem przy Figurze św. Michała. O godz. 15,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła. O godz. 18,oo Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem. W niedzielę podczas każdej Mszy św. Akt Poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi. O godz. 15,oo Godzina Miłosierdzia i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła. W ramach Niedzieli Biblijnej i ogólnopolskiego czytania Biblii od godz. 19,3o w Kościele Zasadniczym czytanie Listu św. Pawła Apostoła do Galatów. O godz. 20,oo Msza św. na zakończenie Nawiedzenia i pożegnanie Figury. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym niecodziennym wydarzeniu religijnym. W czasie Nawiedzenia możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła. Nawiedzenie Figury poprowadzi Michaelita ks. Karol Dąbrowski, autor słów pieśni „Ojczyzno ma”.

5.Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 46 informuje, że od września br. utworzony zostanie oddział o profilu lingwistycznym począwszy od kl. VII. W dniu 25 maja br. o godz. 14,oo zostanie przeprowadzony egzamin z j. angielskiego. Zainteresowanych prosimy o kontakt ze Szkołą.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Dom marzeń” – o działającym w Koszalinie od 5. lat Domu Miłosierdzia; „Święci nie zarażają” – o dr. Adamie Zylberze, lekarzu, który leczył s. Faustynę i widział w niej kandydatkę na ołtarze; „Przetrwa ten, kto się śmieje” – rozmowa z s. Małgorzatą Borkowską, Benedyktynką o życiu zakonnym; „Gdzie zginął św. Wojciech?” – opinie archeologów i znawców wymarłego języka. Do „Przewodnika” dołączona jest książeczka „5 minut z Bogiem” – modlitewnik na każdy dzień maja. Zachęcamy do nabycia i lektury. Przy wyjściu z kościoła nasza młodzież w ramach ogólnopolskiej akcji zbiera do skarbonek ofiary jako pomoc dla ofiar działań wojennych w Syrii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Grzegorz Paszkiet lat 57, którego ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………….

8. Na owocne korzystanie z daru Bożego Miłosierdzia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                   Proboszcz

                                          Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski