Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 30 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenia na 30 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Wielkanocna „A”

30 kwietnia 2017 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już III Niedzielę Wielkanocną. Wraz z Apostołami przeżywamy radość paschalną rozpoznając Chrystusa Zmartwychwstałego przy łamaniu chleba.

2. Nasza wspólnota parafialna od piątku przeżywa Nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła. Podczas wszystkich Mszy św. Słowo Boże głosi ks. Karol Dąbrowski – michalita. W łączności z każdą Mszą św. Akt Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi. O godz. 15,oo zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwami przez przyczynę św. Michała Archanioła. O godz. 19,3o w ramach przeżywanej dziś Niedzieli Biblijnej czytanie Listu św. Pawła Apostoła do Galatów. O godz. 20,oo Msza św. z Aktem Poświęcenia; pożegnanie Figury i zakończenie Nawiedzenia. Ze względu na Nawiedzenie czytanie Biblii i wieczorna Msza św. o godz. 20,oo będą w Kościele Zasadniczym.

3. W poniedziałek rozpoczynamy maryjny maj, miesiąc nabożeństw majowych. Nabożeństwa majowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo; a uroczyste nabożeństwa majowe w dni powszednie od poniedziałku do piątku w Kościele Nawiedzenia o godz. 20,3o. Serdecznie zapraszamy.

4. We wtorek przypada wspomnienie św. Atanazego – Biskupa i D-ra Kościoła; w czwartek św. Floriana – Męczennika, a w sobotę święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask, orędownictwa św. Patronów oraz wszelkiej pomyślności.

5. W środę obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski; 226. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na Starym Rynku o godz. 11,oo Ks. Biskup Jan Tyrawa będzie przewodniczył Uroczystej Mszy św. w intencji naszej Ojczyzny. Tego dnia Biuro Parafialne będzie nieczynne. Prosimy o wywieszenie flag narodowych już we wtorek, w Święto Flagi.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota maja. Godzina św. w łączności z nabożeństwem majowym po Mszy św. o godz. 18,oo. Po nabożeństwie Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Sali konferencyjnej na plebanii; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo; nabożeństwo I sobotnie w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo; po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z rozważaniem fatimskim; zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas porannych Mszy św.; po południu od godz. 17,3o. Spowiedź św. dla dzieci w piątek od godz. 16,3o a o godz. 17,oo Msza św. I piątkowa dla dzieci.

7. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z Sakramentami św. w domach w sobotę 6 maja w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chorych w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

8. W sobotę 6 maja o godz. 18,oo w Sanktuarium Zawierzenia na bydgoskich Piaskach ul. Smukalska 113 odbędzie się prelekcja ks. Piotra Pawlukiewicza pt. „Nazaret. Żyli długo i szczęśliwie?” Zapraszamy.

9. Diakon Marcin Kucharczyk z naszego Seminarium Duchownego pragnie przyjąć 27 maja o godz. 10,oo w katedrze bydgoskiej święcenia kapłańskie. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym przyjęcia święceń winien w sumieniu zawiadomić o tym ks. Proboszcza. Kandydata, Jego Rodzinę, wszystkich diakonów i nasze Seminarium Duchowne polecamy Waszym modlitwom.

10. W przyszłą niedzielę można będzie nabyć album „100 lat Fatimy” oraz „Modlitewnik czcicieli św. Józefa”.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć podwójny numer „Przewodnika Katolickiego” w cenie 6 zł. Warto w nim przeczytać: „Wielkie pragnienie małych” – o wczesnej Komunii św.; „Dobra zmiana 3 Maja” – o Konstytucji 3 Maja; „Mózg umiera, co dalej?” – o konferencji naukowej na temat określenia momentu śmierci człowieka; „Spotkanie, które zmieniło życie” – o pastuszkach i objawieniach fatimskich. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła śp. Krystyna Rajewska lat 76 z ul. Kąkolowej 5, którą ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…….

13. Na rozpoznawanie Chrystusa w naszym codziennym życiu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                     Proboszcz

                                               Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski