Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 7 maja 2017 r.

Ogłoszenia na 7 maja 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Wielkanocna „A”

7 maja 2017 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej. Posłuszni wezwaniu Chrystusa prośmy Pana żniwa, aby posyłał robotników na żniwo swoje. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja eucharystyczna. Udajmy się tam na chwilę osobistej modlitwy o powołania i za powołanych do służby Bożej. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. W ramach Światowego Dnia Modlitw o Powołania dzisiaj o godz. 19,15 do Kościoła Nawiedzenia zapraszamy młodzież, także bierzmowaną w tym roku, na spotkanie z klerykami naszego Seminarium Duchownego. Bóg zapłać za ofiary zbierane dzisiaj na tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy.

2. Dzisiaj kończy roczną praktykę duszpasterską w naszej parafii diakon Marcin Kucharczyk, który 27 maja w bydgoskiej katedrze przyjmie święcenia kapłańskie. Dziękując ks. Diakonowi za wszelkie dobro, życzymy obfitych łask Bożych w kapłańskim posługiwaniu i duszpasterskiej radości każdego dnia. Szczęść Boże księże Marcinie !

3. W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika – głównego Patrona Polski; 72. rocznica zakończenia II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie za naszą Ojczyznę.

4. W sobotę przypada 100. Rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18,oo a po Mszy św. na nabożeństwo majowe z procesją maryjną wokół kościoła.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10,15 uczniowie klas III ze Szkół Podstawowych Nr 46 i 57 przystąpią do Stołu Pańskiego. Uroczystość rozpocznie się przed Kościołem Zasadniczym o godz. 10,oo. Bardzo prosimy, aby podczas tej Mszy św. pozostawić miejsca dla Rodziców i Rodzin tych dzieci. Taką samą uroczystość za dwa tygodnie przeżywać będą uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 60.

6. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo; a uroczyste dodatkowo od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 20,3o. Serdecznie zapraszamy.

7. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę jako II miesiąca przeznaczymy na prace remontowe w naszym Sanktuarium. W najbliższym czasie dokonamy wymiany okien umożliwiającej ich uchylanie nad prezbiterium.

8. Przy wyjściu z kościoła panie z Żywego Różańca rozprowadzają albumy „100 lat Fatimy” w cenie 25 zł. i „Modlitewniki czcicieli św. Józefa” w cenie 5 zł. Zachęcamy do nabycia. Pozostał jeszcze podwójny numer „Przewodnika Katolickiego” w cenie 6 zł. Warto przeczytać: „ Spotkanie, które zmieniło życie” – o objawieniach fatimskich; „Polska Matka Teresa” – o Hannie Chrzanowskiej, niezwykłej pielęgniarce; „Radość nie makijaż” – o nadziei i radości, znaku rozpoznawczym chrześcijan; „Gest to ważna część modlitwy” – rozmowa z Ireneuszem Krosnym, najsłynniejszym polskim mimem.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Waldemar Juszczak lat 68 z ul. Glinki 127; Teresa Kozłowska lat 80 z ul. Łomżyńskiej 49 A i Marian Biskup lat 81 z ul. Modrakowej 48, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………

10. Na wytrwałe podążanie za Chrystusem, Dobrym Pasterzem przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                                 Proboszcz

                                                           Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski