Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 14 maja 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne na 14 maja 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela Wielkanocna „A”

14 maja 2017 roku.

1. Dzisiaj, w V Niedzielę Wielkanocną przeżywamy Uroczystość I Komunii św. uczniów klas III ze Szkół Podstawowych Nr 46 i 57. Za tydzień również podczas Mszy św. o godz. 10,15 taką uroczystość przeżyją uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 60. Uroczystość rozpocznie się już o godz. 10,oo. Módlmy się, aby te dzieci przez całe życie wytrwały w przyjaźni z Chrystusem. O godz. 16,oo nabożeństwo majowe dla tych dzieci z poświęceniem pamiątkowych obrazków. Ze względu na tzw. „Biały Tydzień” Msze św. o godz. 18,oo i nabożeństwa majowe po Mszy św. będą odprawiane w Kościele Zasadniczym. Natomiast nabożeństwa majowe o godz. 20,3o od poniedziałku do piątku będą w Kościele Nawiedzenia. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wszelkie ofiary składane na potrzeby remontowe w naszym Sanktuarium. W najbliższym czasie podejmujemy montaż uchylnych okien nad prezbiterium w obu kościołach celem poprawienia wentylacji.

3. W poniedziałek 15 maja o godz. 19,oo w Auli Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Grodzkiej 18 odbędzie się wykład ks. Prof. Dra hab. Zygmunta Zielińskiego z KUL pt. „Katolicyzm polski w zmieniających się warunkach historycznych – rozbiory – komunizm – niepodległość”. Zapraszamy.

4. We wtorek przypada Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i Męczennika, Patrona Polski. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitych Bożych łask oraz skutecznego orędownictwa św. Patrona i wszelkiej pomyślności.

5. W sobotę 20 maja w godz. 14,oo – 22,oo przy Zespole Szkół nr 19 ul. Grzymały-Siedleckiego 11 Rada Osiedla Wyżyny wraz z Urzędem Wojewódzkim organizuje festyn rekreacyjno-sportowo-edukacyjny pn. „Majówka z Radą Osiedla Wyżyny”. Na ten festyn organizatorzy serdecznie zapraszają dorosłych, młodzież i dzieci.

6. W sobotę 20 maja w Łobżenicy odbędzie się Diecezjalny Zjazd Młodzieży. Z naszej parafii wyjazd autokarem organizuje ks. Łukasz. Koszt 10 zł. od osoby. Zapisy chętnych u ks. Łukasza. Wyjazd w sobotę o godz. 13,oo. Gościem spotkania będzie „Tau” – znany chrześcijański raper.

7. W przyszłą niedzielę 21 maja młodzieżowa grupa parafialna „Duc in Altum” będzie po każdej Mszy św. rozprowadzała serduszka z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Ofiara za serduszka jest dobrowolna, którą młodzież pragnie przeznaczyć na wakacyjny wyjazd. Spotkania tej grupy odbywają się w każdy czwartek o godz. 19,oo w klubie „Emaus”. Chętnych serdecznie zapraszamy na spotkania oraz do odwiedzenia strony na fasebooku pod hasłem Duc in Altum.

8. W przyszłą niedzielę w Biurze Parafialnym do godz. 14,oo będzie przyjmował przedstawiciel TP KUL. Towarzystwo w dniach 30.06. – 2.07. organizuje pielgrzymkę. Szczegółowe informacje i zapisy u przedstawiciela TP KUL.

9. W przychodni Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy przy ul. Karłowicza 26 w pok. 302 można bezpłatnie zbadać wzrok. Akcja trwa do 30.06.br.

10. Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji Bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok 2017/2018. Egzaminy wstępne w piątek 9 czerwca o godz. 19,oo w salce na plebanii przy ul. Kaplicznej 1 ( parafia św. Stanisława Bpa i Męczennika na Siernieczku).

11. W sobotę 3 .06. odbędzie się kolejne spotkanie młodych na Lednicy. Wyjazd o godz. 12,oo. Koszt 35 zł. od osoby. Chętni mogą się zapisywać u ks. Grzegorza.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Franciszek w „ziemi męczenników” – o pielgrzymce papieża do Egiptu; „Fatima nadal aktualna” i „Zaprowadź wszystkie dusze do nieba…” – o objawieniach fatimskich, ich związku z Lourdes i Salvadorem Dalim; „Komplementy dla Maryi” – rozmowa z s. Anną Marią Pudełko z Instytutu Królowej Apostołów dla Powołań. Zachęcamy do nabycia i lektury. W zakrystii można jeszcze nabyć album Adama Bujaka „100 lat Fatimy”, a także płyty z filmem „Nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła” i „100-lecie Fatimy”.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Zenon Dawidziński lat 82 z ul. Przod. Pracy 16; Irena Palińska lat 87 z ul. Przod. Pracy 2 i Emilia Bilkiewicz lat 87 z ul. Przod. Pracy 5, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek……..

14. Na wierne wypełnianie naszych codziennych powinności przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                                               Proboszcz

                                                                      Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski