Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 21 maja 2017 r.

Ogłoszenia na 21 maja 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – VI Niedziela Wielkanocna „A”

21 maja 2017 roku.

1. Dzisiaj – w VI Niedzielę Wielkanocną, Chrystus Pan zachęca nas do zachowywania Bożych przykazań jako wyrazu naszej miłości do Boga. Do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym przyjmuje przedstawiciel TP KUL. Tam też można zapisać się na pielgrzymkę organizowaną przez Towarzystwo w dniach 30.06-2.07.br. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiaj też przeżywamy Uroczystość I Komunii św. uczniów klas III ze Szkoły podstawowej nr 60. O godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym nabożeństwo majowe dla tych dzieci i ich rodzin, oraz poświęcenie i rozdanie I Komunijnych pamiątek. Prośmy dobrego Boga, by sprawił, aby te dzieci wytrwały w przyjaźni z Chrystusem przez całe życie. Ze względu na tzw. „Bały Tydzień” wieczorne Msze św. o godz. 18,oo i złączone z nimi nabożeństwa majowe będą w Kościele Zasadniczym. Natomiast uroczyste nabożeństwa majowe o godz. 20,3o od poniedziałku do piątku będą w Kościele Nawiedzenia.

3. Nasza młodzież rozprowadza dzisiaj serduszka z okazji Dnia Matki. Serduszka można nabyć przy wyjściu z kościoła oraz w holu Kościoła Nawiedzenia.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych a w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza – kapłana. Tego dnia przypada też Międzynarodowy Dzień Matki. Pamiętajmy z wdzięcznością w naszych modlitwach o Tych, które wydały nas na świat i wychowały.

5. W sobotę o godz. 10,oo w Katedrze bydgoskiej ks. Biskup Jan Tyrawa udzieli święceń kapłańskich diakonom naszego Seminarium, wśród nich naszemu praktykantowi Marcinowi Kucharczykowi. Swoją Mszę św. Prymicyjną w naszej parafii ks. Marcin odprawi w niedzielę 4 czerwca o godz. 13,oo; a po Mszy św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa i rozda pamiątkowe obrazki.

6. W katedrze trwają Koncerty Maryjne z Różą. W najbliższy czwartek 25 maja o godz. 18,oo wystąpi nasz chór parafialny „Exsultate Deo”. Z chórem wystąpi artysta operowy Wiesław Raczkowski. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na afiszu.

7. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, podczas Mszy św. o godz. 11,3o uczniowie klas IV przeżywać będą Rocznicę I Komunii św. Spowiedź św. dla tych dzieci w piątek od godz. 17,3o.

8. W sobotę 3 .06. odbędzie się kolejne spotkanie młodych na Lednicy. Wyjazd o godz. 12,oo. Koszt 35 zł. od osoby. Chętni mogą się zapisywać u ks. Grzegorza.

9. Spotkanie Rodziców i ministrantów zainteresowanych czerwcowym wyjazdem odbędzie się w Salce Konferencyjnej na plebanii w środę 24 maja po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym o godz. 18,oo.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Fatima oczami Franciszka” – o pielgrzymce papieża do Fatimy; „Maryję czcić można wszędzie” – rozmowa z abpem Henrykiem Hozerem; „Miłość nie kończy się na wypadku” – o małżeństwie Ani z niepełnosprawnym Arturem; „Dom Nadziei” – o Domu Samotnej Matki w Białej dla matek z dziećmi po przejściach. Zachęcamy do nabycia i ciekawej lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły: śp. Bożena Grontkowska lat 65 z ul. Dunikowskiego 9; Anna Tomczyńska lat 68 z ul. Łomżyńskiej 35; Zofia Sapielak lat 89 z ul. Białogardzkiej 28 i Krystyna Jakubiak lat 69 z ul. Przod. Pracy 14, które ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek…………

12. Na zachowywanie Bożych przykazań przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                                   Proboszcz

                                                                               Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski