Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 28 maja 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne na 28 maja 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – Wniebowstąpienie Pańskie „A”

28 maja 2017 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina każdemu z nas niebo, które jest celem naszego ziemskiego pielgrzymowania. Podczas Mszy św. o godz.11,3o uczniowie klas IV przeżywać będą Rocznicę I Komunii św. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo majowe w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo.

2. Dzisiaj też przypada 36. Rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Módlmy się o wyniesienie Go na ołtarze.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, Patronalne Święto naszych sióstr, którym życzymy obfitości łask Bożych oraz licznych i świętych powołań do ich Zgromadzenia; w środę Święto Nawiedzenia NMP; w czwartek wspomnienie św. Justyna – Męczennika, Międzynarodowy Dzień Dziecka i w sobotę wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

4. W poniedziałek, wtorek i środę nabożeństwa majowe w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo i uroczyste o godz. 20,3o. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będziemy codziennie odprawiać w łączności z wieczornymi Mszami św. o godz. 18,oo. Serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota czerwca. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Po nabożeństwie Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Salce Konferencyjnej na plebanii. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i 18,oo. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas Mszy św. porannych, a wieczorem od godz. 17,30. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 16,3o. O godz. 17,oo Msza św. I piątkowa dla dzieci. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

6. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z Sakramentami św. w sobotę 3 czerwca w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chorych do czwartku włącznie w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Będzie to ostatnia wizyta u chorych przed wakacyjną przerwą, bowiem w lipcu i sierpniu nawiedzin chorych nie będzie.

7. Zakonnicy ze Zgromadzenia Ducha Świętego zapraszają na całonocne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego nazwane „Nocą Siedmiu Cudów”. Czuwanie rozpocznie się w kościele rektorskim przy Al. Jana Pawła II 117 w sobotę 3 czerwca Mszą św. o godz. 20,oo. Czuwanie poprzedzą dwudniowe rekolekcje o Duchu Świętym 1 i 2 czerwca o godz. 19,oo.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej wspólnocie parafialnej o godz. 13,oo Mszę św. Prymicyjną odprawi ks. Neoprezbiter Marcin Kucharczyk, który u nas odbywał roczną praktykę duszpasterską. Po Mszy św. Ks. Marcin udzieli prymicyjnego błogosławieństwa i rozda pamiątkowe obrazki. Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy. Z tego względu wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Nawiedzenia z racji I niedzieli miesiąca zakończy się przed Mszą św. prymicyjną. Prosimy poczty sztandarowe naszych duszpasterstw, aby uczestniczyły w tej uroczystości.

9. W przyszłą niedzielę będziemy też przeżywać X Święto Dziękczynienia. Nasza młodzież do specjalnych skarbonek będzie zbierała ofiary jako wsparcie budowy Świątyni Opatrzności Bożej – wotum Narodu za odzyskanie niepodległości. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

10. Zebranie Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę 11 czerwca. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia o godz. 15,oo.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Odwiedziny jak u babci” – o spotkaniach dzieci i seniorów w „Domu pod Aniołem” w Jelitowie; „Nie wszystko stracone” – rozmowa z prof. Antonim Dudkiem o tym, co powinniśmy zmienić w naszej konstytucji; „Indianie z Akcji Katolickiej” – o męczeństwie gwatemalskich Indian; „Ludzie z Doliny Baka” – o wyjściu z małżeńskiego kryzysu mówią muzykujący małżonkowie Marta i Grzegorz - „To był cud”; „Tęsknota za niebem” – o przeżywaniu Wniebowstąpienia. Do „Przewodnika” dołączony jest bezpłatny modlitewnik na czerwiec „5 minut z Bogiem”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: śp. Sabinę Kaźmirską lat 70 z ul. Szpitalnej 1; Gustawa Michałowskiego lat 73 z ul. Glinki 87; Jadwigę Wołyńską lat 90 z ul. Łomżyńskiej 54; Edwarda Wyrwińskiego lat 77 z ul. Boh. Westerplatte 7; Wiktora Protokowicza lat 89 z ul. Bpa Michała Kozala 4; Danutę Kliczkowską lat 80 z ul. Boh. Kragujewca 15; Ryszarda Wysockiego lat 83 z ul. Zajęczej 10 i Krystynę Nadolną lat 68, których z wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

13. Na wytrwałe podążanie za Chrystusem ku niebu przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                                    Proboszcz

                                                           Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski