Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 4 czerwca 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne na 4 czerwca 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego „A”

4 czerwca 2017 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Razem z Maryją i Apostołami gromadzimy się w Wieczerniku Kościoła Powszechnego, aby przyjąć dary i moc Ducha Świętego. Z racji I niedzieli miesiąca ze względu na Prymicje, do godz. 12,5o wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Nawiedzenia. Zachęcamy do indywidualnego spotkania z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do modlitwy.

2. Dzisiaj o godz. 13,oo Mszę św. Prymicyjną w naszej parafii odprawi nasz praktykant ks. Neoprezbiter Marcin Kucharczyk, który po Mszy św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa i rozda pamiątkowe obrazki.

3. Dzisiaj też po raz dziesiąty w całej Polsce przeżywamy Święto Dziękczynienia. Młodzież do specjalnych skarbon zbiera ofiary na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

4. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jak w dzień powszedni. W czwartek Święto ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w sobotę wspomnienie bł. Bogumiła.

5. Przypominamy, że za tydzień, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej dobiega końca czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie spełnili tego obowiązku, aby to uczynili w najbliższym tygodniu. Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas porannych i wieczornej Mszy św.

6. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Zapraszamy do liczniejszego uczestnictwa.

7. Już dzisiaj informujemy, że Procesja Eucharystyczna w Boże Ciało jak w latach ubiegłych przejdzie ulicami Ks. Jerzego Popiełuszki; Białogardzką; Białostocką; Łomżyńską i powrót do kościoła ul. Ks. Jerzego Popiełuszki. Ołtarze będą w tych samych miejscach. Prosimy o ich przygotowanie: I ołtarz – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Legion Maryi; odpowiedzialny ks. Maciej; II ołtarz – Neokatechumenat; odpowiedzialny ks. Grzegorz; III ołtarz – młodzież; odpowiedzialny ks. Łukasz; IV ołtarz – Siostry Urszulanki, Bractwo św. Wojciecha i Nadzwyczajni Szafarze Komunii św.; odpowiedzialny ks. Rafał.

8. W dniach 21-31 lipca wyruszy na Jasną Górę XIII Bydgoska Piesza Pielgrzymka. Zapisy u ks. Łukasza. Przez cały czerwiec w zakrystii można składać intencje, które pielgrzymi zabiorą ze sobą i poniosą na Jasną Górę. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z organizacją pielgrzymki.

9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się zebranie Żywego Różańca. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na prace remontowe prowadzone w naszym Sanktuarium.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Telefon do Watykanu” – o szczególnych relacjach św. Jana Pawła II z niedawno zmarłym prof. Zbigniewem Brzezińskim; „Pomaga nawet gdy nie wołamy” – rozmowa z ks. Radosławem Rafałem, Misjonarzem Świętej Rodziny o niezwykłym działaniu Ducha Świętego; „Jedynie w Bogu i z Bogiem” –święcenia kapłańskie w naszej diecezji i sylwetki nowych kapłanów. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jędrzej Milewski lat 36 z ul. BBON 5; Hygina Ligocka lat 92 z ul. Łomżyńskiej 54; Krystyna Nadolna lat 68 z ul. Kombatantów 6; Jerzy Burzych lat 68 z ul. Białogardzkiej 21; Zofia Konieczka lat 101 z ul. Łomżyńskiej 54 i Jolanta Jeleńska lat 58 z ul. Boh. Kragujewca 5, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…….

12. Na owocne działanie w nas Ducha Świętego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                           Proboszcz

                                                 Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski