Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 18 czerwca 2017 r.

Ogłoszenia na 18 czerwca 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – XI Niedziela zwykła „A”

18 czerwca 2017 roku.

1. Dzisiaj – w XI Niedzielę zwykłą jesteśmy świadkami powołania 12. Apostołów. Posłuszni poleceniu Chrystusa prośmy Pana żniwa, aby wyprawił robotników na żniwo swoje. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy, że w Oktawie Bożego Ciała Msze św. o godz. 18,oo odprawiamy w Kościele Zasadniczym. W łączności z Mszą św. wieczorną Procesja Eucharystyczna i nabożeństwo czerwcowe. W czwartek, na zakończenie Oktawy procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. O ich przygotowanie prosimy te same grupy co w Boże Ciało. Ostatnia procesja w piątek, w Uroczystość NSPJ. Ze względu na Uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

2. We wtorek 20 czerwca organizujemy Dzień Chorego. Zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o godz. 10,oo. Podczas Mszy św. udzielenie Sakramentu Chorych. Okazja do spowiedzi św. od godz. 9,3o w Kościele Zasadniczym. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto. Prosimy pomóc naszym chorym i podopiecznym, aby w tym dniu mogli przybyć do kościoła i tutaj przeżyć Dzień chorego.

3. W środę przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – zakonnika; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Światowy Dzień Modlitwy o uświęcenie Kapłanów; a w sobotę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

4. Przez cały czerwiec pod chórem można składać intencje, które pielgrzymi w lipcu, w pieszej pielgrzymce poniosą na Jasną Górę. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z organizacją pielgrzymki. Chętni, którzy w tym roku zamierzają pójść na pielgrzymkę proszeni są na spotkanie organizacyjne we wtorek 20 czerwca po Mszy św. wieczornej i Procesji Eucharystycznej. Spotkanie przy Kościele Nawiedzenia.

5. W dniach 25 czerwca – 1 lipca organizowana jest XI Piesza Pielgrzymka z Łomianek do Gietrzwałdu. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest: „O zachowanie Bożego Ducha w naszym polskim Narodzie”. Szczegóły znajdują się na afiszach.

6. W niedzielę 25 czerwca o godz. 17,3o w Domu Parafialnym parafii pw. M.B. Nieustającej Pomocy na Ugorach odbędzie się spotkanie autorskie z ks. Prałatem Władysławem Mielcarkiem, który obchodził w tym roku Jubileusz 65. Lecia kapłaństwa.

7. Już dzisiaj informujemy, że podczas wakacji od 1 lipca do końca sierpnia br. w dni powszednie nie będziemy odprawiać Mszy św. o godz. 10,oo; a w niedziele podczas wakacji nie będzie Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,oo. W tym czasie nie będzie też czynna Biblioteka Parafialna.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „14 lat czekali na kapłana” – relacja Marty Titaniec z pobytu na Madagaskarze; „SOR dla małżeństw” – o Strategii Odbudowy Rodziny; „Wenezuela na krawędzi” – o dramatycznej sytuacji w tym kraju; „Jezus je kolację po dziewiętnastej” – o niezwykłym działaniu Boga na kursach Alpha; „Bały skarb Krakowa” – o życiu krakowskich kamedułów. Zachęcamy do ciekawej lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły: śp. Halina Fuga lat 88 z ul. Łomżyńskiej 54 i Barbara Jurkiewicz lat 70 z ul. Sz. Szeregów 1, które ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

10. Przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                               Proboszcz

                                                     Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski