Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 25 czerwca 2017 r.

Ogłoszenia na 25 czerwca 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – XII Niedziela zwykła „A”

25 czerwca 2017 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XII Niedzielę zwykłą – pierwszą podczas tegorocznych wakacji. Wszystkim udającym się na wakacje i urlopy, szczególnie dzieciom i młodzieży życzymy dobrej pogody, radosnych chwil i bezpiecznych wakacji. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia ostatnia przed wakacyjną przerwą Koronka do Bożego Miłosierdzia. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo nabożeństwo czerwcowe.

2. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Przypominamy też, że od soboty 1 lipca do końca sierpnia w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 10,oo. W miesiącach letnich różaniec wstawienniczy za Kościół św., Ojczyznę i bliźnich w potrzebie będzie odmawiany codziennie w dni powszednie o godz. 6,15.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Ireneusza – Biskupa i Męczennika, a w czwartek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w czwartek o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 i 18,oo. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. świętopietrze. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask oraz skutecznego orędownictwa św. Patronów.

5. W sobotę 1 lipca w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo nabożeństwo maryjne, wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim. Zakończenie przed Mszą św. o godz. 8,oo.

6. W przyszłą niedzielę 2 lipca gościć będziemy Magdalenę Matczak z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, która podzieli się z nami doświadczeniem misyjnym z Etiopii i przybliży nam problematykę misji afrykańskich.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11,3o nastąpi inauguracja działalności w naszej parafii Róży Różańca Rodziców w intencji dzieci.

8. W przyszłą niedzielę – jak każdego roku przed wakacyjnymi wyjazdami – poświęcimy pojazdy mechaniczne, także rowery i modlić się będziemy o bezpieczne podróżowanie. Święcenie pojazdów po Mszy św. o godz. 18,oo przed Kościołem Nawiedzenia. Wjazd od ul. Białogardzkiej, wyjazd w kier. ul. Łomżyńskiej. Podczas poświęcenia będzie można złożyć ofiary na wsparcie misjonarzy.

9. Można jeszcze zamawiać intencje na Msze św. poranne o godz. 7,oo w środę i piątek. Prosimy też o podawanie zarezerwowanych intencji mszalnych najpóźniej 3 tyg. przed terminem, gdyż później rezerwacja będzie anulowana. Dotyczy to również Mszy św. gregoriańskich.

10. Przy wyjściu z kościoła pod chórem można jeszcze składać intencje, które w lipcu pielgrzymi poniosą na Jasną Górę. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z organizacją pielgrzymki.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Przyjaciel Polski” – o zmarłym niedawno Helmucie Kohlu; „Pokazywać dobry kierunek” – o koncercie uwielbienia na Wyspie Młyńskiej; „Szatan i przekupki” – rozważania o rzeczywistym istnieniu diabła; „Jestem tylko świadkiem” – o apostolskiej działalności Marcina Zielińskiego, 26. latka nawróconego z pustej religijności do wiary. Do „Przewodnika” dołączony jest modlitewnik na każdy dzień lipca „5. minut z Bogiem”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Kazimierz Benedyczak lat 67 z ul. Sz. Szeregów 1; Stefania Tajkowska lat 90 z ul. Boh. Westerplatte 7; Irena Leszczyńska lat 83 z ul. Szpitalnej 3; Urszula Cłapka lat 81 z ul. Przod. Pracy 2 i Marta Czyżewska lat 97 z ul. Dunikowskiego 3, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek………

13. Na odważne przyznawanie się do Chrystusa przed ludźmi, przyjmijmy umocnienie Bożym Błogosławieństwem.

                                                 Proboszcz

                                         Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski