Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 2 lipca 2017 r.

Ogłoszenia na 2 lipca 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – XIII Niedziela zwykła „A”

2 lipca 2017 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XIII Niedzielę zwykłą. Wszystkim wypoczywającym – szczególnie dzieciom i młodzieży życzymy dobrej pogody, bezpiecznych wakacji, radosnych chwil i wytrwałego odkrywania śladów Boga w pięknie przyrody. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zechciejmy przez chwilę prosić Chrystusa o dobre przeżycie wakacji i urlopu. Podczas Mszy św. o godz. 11,3o rozpocznie swą modlitwę różańcową w intencji dzieci Róża Modlitewna Rodziców. Po Mszy św. o godz. 18,oo przed Kościołem Nawiedzenia święcenie pojazdów i modlitwa o bezpieczne podróżowanie. Wjazd od ul. Białogardzkiej, wyjazd w kier. ul. Łomżyńskiej. Podczas poświęcenia pojazdów możliwość złożenia ofiary na rzecz polskich misjonarzy.

2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii panią Magdalenę Matczak z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego i bardzo dziękujemy za dane świadectwo gorliwości misyjnej i podzielenie się misjonarskim doświadczeniem. Życzymy radosnego i owocnego apostołowania w Etiopii. Przy wyjściu z kościoła można do puszek złożyć ofiary wspierające organizację wyjazdu misyjnego do Afryki. Bóg zapłać. Pani Magdalena zaprasza o godz. 17,oo do Kościoła Nawiedzenia na prezentację misyjną.

3. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu w dni powszednie nie odprawiamy Mszy św. o godz. 10,oo. W tym czasie będzie nieczynna biblioteka parafialna.

4. W poniedziałek przypada Święto św. Tomasza Apostoła; w czwartek wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – Dziewicy, Patronki Misji w Afryce, a w sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli – kapłana. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu Bożych łask, nieustannej opieki Matki Najświętszej oraz orędownictwa św. Patronów.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek lipca. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Sali Konferencyjnej na plebanii. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas porannych Mszy św.; a po południu od godz. 16,3o w Kościele Nawiedzenia. Ze względu na wakacje nie ma Mszy św. I piątkowej dla dzieci.

6. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na studia katechetyczne. Rekrutacja trwa do 11 września br. Szczegóły znajdują się na afiszach.

7. Parafia pw. MB Fatimskiej organizuje wyjazd na XXVI Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy w niedzielę 9 lipca. Wyjazd o godz. 4,oo; powrót ok. godz. 22,oo. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym parafii M.B. Fatimskiej.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Amoris laetitia nie zmienia doktryny” – rozmowa z kard. Kevinem Farrellem, prefektem Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia; „Wielodzietni mają się coraz lepiej” – jak 500+ wpływa na życie rodzin wielodzietnych; „Wszystko dla chłopców” – o budowie w Broniszewicach domu dla niepełnosprawnych, który prowadzą Siostry Dominikanki; „Im więcej ciułasz tym mniej masz” – o ks. Krzysztofie Kowalu, jego pasji misyjnej i rowerowej. Zachęcamy do nabycia i wakacyjnej lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Edmund Lange lat 90 z ul. Łomżyńskiej 35; Marian Soroko lat 83 z ul. P. Pracy 6; Jadwiga Kujawa lat 96 z ul. BBON 3 i Jadwiga Tuszyńska lat 86 z ul. Bpa Kozala 6 , których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……..

10. Na radość wakacyjnego wypoczynku przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                   Proboszcz

                                                             Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski