Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 30 lipca 2017 r.

Ogłoszenia na 30 lipca 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XVII Niedziela zwykła „A”

30 lipca 2017 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XVII Niedzielę zwykłą. Chrystus poucza nas, że królestwo niebieskie jako wartościowy skarb i drogocenna perła warte jest wszelkiego starania i wysiłku, aby je zdobyć.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli – kapłana; we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego – Biskupa i Doktora K-ła, 73. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego i w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – kapłana. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i obfitości Bożych łask.

3. W poniedziałek 31 lipca na Jasną Górę wchodzą uczestnicy Pieszej Pielgrzymki z Bydgoszczy, wśród nich nasza grupa czerwono-czarna. Łączymy się duchowo i modlitewnie z nimi stając przed Jasnogórską Panią ozdobioną w nowe korony.

4. We wtorek rozpoczynamy sierpień, miesiąc abstynencji, do której wzorem poprzednich lat zachęcają nas polscy biskupi.

5. W środę 2 sierpnia w godz. południowych gościć będziemy przy kościele ok.100 pielgrzymów idących z Gdyni na Jasną Górę. Pragniemy ich poczęstować żołnierską grochówką, napojami i ciastem. Chętnych panie i panów do pomocy w ugoszczeniu pielgrzymów zapraszam na spotkanie w salce konferencyjnej na plebanii w poniedziałek o godz. 16,oo.

6. W tym tygodniu przypadają też I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na zebranie w Sali Konferencyjnej na plebanii. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i 18,oo. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas porannych Mszy św., a wieczorem dla dzieci od godz. 16,3o a dla wszystkich od godz. 17,3o. Ze względu na wakacje nie ma dla dzieci Mszy św. I piątkowej o godz. 17,oo. W sobotę nabożeństwo maryjne, wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim po Mszy św. o godz. 7,oo. Zakończenie adoracji o godz. 8,oo.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „To nasza sprawa” – rozmowa z Krzysztofem Stanowskim o polsko-ukraińskiej współpracy i wnioskach wyciągniętych z historii; „Naładowaliśmy baterie” – o ulicznej rewolucji po Światowych Dniach Młodzieży; „Zobaczyć człowieka” – rozmowa z ks. Maciejem Kulczyńskim, który do niedawna pracował w naszej parafii o bezdomności ujętej w kadrach fotografii. Do „Przewodnika” dołączony jest modlitewnik „5 minut z Bogiem” na każdy dzień sierpnia. Zachęcamy do nabycia i wakacyjnej lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jan Pliszka lat 84 z ul. Łomżyńskiej 54; Józef Kosiło lat 81 z ul. Szpitalnej 1; Jan Kliczkowski lat 71 z ul. Boh. Kragujewca 15, budowniczy kościoła; Jan Przewoski lat 73 z ul. Sz. Szeregów 2a; Edmund Fabich lat 79 z ul. Boh. Kragujewca 5; Krystyna Stasiewicz lat 73 z ul. Kombatantów 6; Maria Tomaszewska lat 77 z ul. Białogardzkiej 16 i Marta Czaplewska lat 85 z ul. 15 Dywizji Piechoty Wielkopolskiej 12, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…..

9. Na owocne zdobywanie skarbu królestwa niebieskiego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                         Proboszcz

                                               Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski