Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 3 września 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne na 3 września 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – XXII Niedziela zwykła „A”

3 września 2017 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXII Niedzielę zwykłą. O godz. 11,3o Msza św. dla dzieci na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych. W Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Ofiarujmy chwilę osobistej modlitwy w intencji uczniów i nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca, które zakończy się Mszą św. Serdecznie zapraszamy.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafialnej wspólnocie ks. Diakona Stanisława Gajka z Solca Kujawskiego, który w środę rozpoczął w naszej parafii miesięczną praktykę duszpasterską. Życzymy ks. Diakonowi miłego pobytu oraz Bożego błogosławieństwa w tym ostatnim etapie formacji i przygotowania do posługi kapłańskiej.

3. Równie serdecznie witamy w naszej parafii siostrę Joannę Kiedrowicz, która zastąpi siostrę Marię Malanowicz. Siostra Maria decyzją swoich przełożonych została odpowiedzialną za wspólnotę sióstr urszulanek w Policach. Siostrze Joannie życzymy wiele radosnych chwil i obfitych owoców w pracy wychowawczej w naszej parafii.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek września. Godzina Święta w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Sali Konferencyjnej na plebanii.

5. W piątek przypada Uroczystość NMP Matki Pięknej Miłości, Patronki naszej Diecezji. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Tyrawy zostanie odprawiona w katedrze o godz. 18,oo. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

6. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na: Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka; dwuletnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne oraz roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja trwa do 11 września a rozmowy rekrutacyjne odbędą się 15 września.

7. Dekanalny Kurs Katechizacji Przedmałżeńskiej dla narzeczonych rozpocznie się 3.10.br. Zapisy do 25 września we wtorki w Biurze Parafialnym w godz. 16,oo-18,oo.

8. Towarzystwo Salezjańskie w sobotę 9 września organizuje uroczystość odsłonięcia tablicy i poświęcenia pamiątkowego kamienia w miejscu urodzenia bł. Czesława Jóźwiaka. O godz.10,3o wymarsz pielgrzymki z bocznej drogi za wiaduktem w Emilianowie (obwodnica Bydgoszczy); o godz. 12,oo Msza św. w miejscu urodzenia Błogosławionego (nieistniejąca już dzisiaj wieś Łażyn).

9. W dniach 16-17 września br. organizowana jest Pielgrzymka Ludzi Pracy do Częstochowy. Koszt 75 zł. W przyszłą niedzielę możliwość zapisania się w salce katechetycznej po każdej Mszy św. Kontakt p. Grażyna tel. 602150707

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Reforma edukacji – to warto wiedzieć”; „Zróbmy pierwszy krok” – o pielgrzymce papieża Franciszka do Kolumbii, która nastąpi w dniach 6-10 września br.; „Chrzestni trudny wybór, trudne pytania” – o tym kto może dostąpić godności Rodziców Chrzestnych; „Trędowaty Chrystus” – o pani Barbarze Rajczyk, która przez 2 lata w Kalkucie współpracowała z bł. Matką Teresą. Zachęcamy do nabycia i lektury. Przy wyjściu z kościoła młodzież zbiera do puszek ofiary na rzecz ofiar sierpniowego kataklizmu, jaki nawiedził nasz region. Bóg zapłać za te ofiary, które za pośrednictwem Caritas zostaną przekazane potrzebującym. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na prace remontowe w naszym Sanktuarium.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Sławomir Andrysiak lat 48 z ul. Przod. Pracy 18; Adam Paliński lat 84 z ul. Przod. Pracy 2 i Antoni Sawicki lat 85 z ul. Łomżyńskiej 54, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…….

12. Na radość naśladowania Chrystusa w naszym codziennym życiu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                Proboszcz

                                         Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski