Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 10 września 2017 r.

Ogłoszenia na 10 września 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – XXIII Niedziela zwykła „A”

10 września 2017 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Niedzielę zwykłą. Chrystus w trosce o nasze zbawienie zachęca nas, abyśmy w codziennym życiu stosowali i przyjmowali upomnienie braterskie. O godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy: w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora K-ła; w czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Św., 70. Rocznica urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki; w piątek wspomnienie NMP Bolesnej i w sobotę wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa. Wszystkim obchodzący imieniny życzymy obfitości Bożych łask, nieustannej opieki Maryi i orędownictwa św. Patronów.

3. Przypominamy, że Dekanalny Kurs Katechizacji Przedmałżeńskiej dla narzeczonych rozpocznie się 3 października br. Zapisy do 26 września w Biurze Parafialnym we wtorki w godz. 16,oo-18,oo. W Parafii pw. ,św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze 5 października o godz. 18,45 rozpocznie się Katecheza Przedmałżeńska z nauką tańca. Szczegóły na plakatach.

4. Katolicka Szkoła Podstawowa przy ul. Nowodworskiej 17 prowadzi nabór uczniów do klasy IV; V; VI i VII. Szczegóły w sekretariacie szkoły.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na rzecz poszkodowanych w sierpniowym kataklizmie. Pieniądze w kwocie 11325 zł. zostały przekazane. Bóg zapłać też za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby remontowe i inwestycyjne w naszej parafii. W najbliższym czasie zakupimy organy elektroniczne do Kościoła Nawiedzenia, gdyż obecne już się wysłużyły.

6. W poniedziałek 18 września, w Święto Św. Stanisława Mszą św. o godz. 18,oo rozpocznie się spotkanie tegorocznych kandydatów do bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Chrześcijańskie dziecko w muzułmańskiej rodzinie” – co wydarzyło się w Wielkiej Brytanii; „ Śmierć po skręcie” – o zagrożeniach, które wynikają z prób używania narkotyków i tzw. dopalaczy; „W niebie nie gardzą polskim językiem” – o objawieniach w Gietrzwałdzie; „Wiara w cieniu bomby atomowej” – rozmowa z chrześcijankami, które uciekły z Korei Północnej. Zachęcamy do nabycia i lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jan Modelski lat 81 z ul. Sz. Szeregów 2 B; Melania Kamińska lat 78 z ul. Walecznych 5 i Bożena Poczwardowska lat 58 z ul. Sz. Szeregów 12, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………

9. Na wytrwanie przy Chrystusie przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                           Proboszcz

                                                 Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski