Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 17 września 2017 r.

Ogłoszenia na 17 września 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – XXIV Niedziela zwykła „A”

17 września 2017 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXIV Niedzielę zwykłą. Chrystus w Ewangelii św. zachęca nas do okazywania sobie bezinteresownego miłosierdzia. Dzisiaj też przypada 78. Rocznica agresji sowieckiej na Polskę. O godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ofiar obu najeźdźców.

2. W poniedziałek 18 września, w Święto św. Stanisława Kostki – Patrona Młodzieży, Mszą św. w Kościele Zasadniczym o godz. 18,oo rozpocznie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Obecność wszystkich pragnących w tym roku katechetycznym przyjąć Sakrament chrześcijańskiej dojrzałości obowiązkowa.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Święto św. Stanisława Kostki – zakonnika, Patrona Młodzieży; w środę wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim – kapłana; Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w czwartek Święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty oraz w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio – kapłana. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności.

4. Przypominamy, że Dekanalny Kurs Katechizacji Przedmałżeńskiej dla narzeczonych rozpocznie się 3 października br. Zgłoszenia w Biurze Parafialnym we wtorki w godz. 16,oo-18,oo do 26 września.

5. W przyszłą niedzielę 24 września w Biurze Parafialnym do godz. 14,oo będzie przyjmował przedstawiciel Tow. Przyjaciół KUL.

6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii p. Rafała Bilickiego z parafii Opatrzności Bożej, który jako wolontariusz Fundacji „Domy Serca” w październiku udaje się na ponad roczny wolontariat misyjny do Chile. Pan Rafał złoży krótkie świadectwo i będzie prosił o modlitewne i materialne wsparcie tego przedsięwzięcia.

7. Odpowiadając na liczne pytania Rodziców informujemy, że Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii będzie miała miejsce 13 i 20 maja 2018 roku.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Franciszek w Kolumbii” – o ostatniej pielgrzymce papieża; „Huragan wszechczasów” – o niszczycielskiej sile huraganu „Irma”; „Walką nie zbudujemy pokoju” – rozmowa z ks. Abpem Henrykiem Muszyńskim o stosunkach polsko-niemieckich; „Emerytura po nowemu” – o nowych przepisach emerytalnych, które wchodzą w życie 1 października br. Zachęcamy do nabycia i lektury także nowego numeru miesięcznika LIST.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Maria Majczyk lat 85 z ul. Przod. Pracy 1; Zbigniew Głowacki lat 90 z ul. Przod. Pracy 1; Wacław Przewdziękowski lat 94 z ul. Wojska Polskiego 30; Bożena Wróblewska lat 87 z ul. Boh. Kragujewca 15 i Leszek Kubiesa lat 58 z ul. Szpitalnej 5, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek……

10. Na wielkoduszne przebaczanie naszym dłużnikom przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                                 Proboszcz

                                                     Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski