Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 24 września 2017 r.

Ogłoszenia na 24 września 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – XXV Niedziela zwykła „A”

24 września 2017 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXV Niedzielę zwykłą. Do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym przyjmuje przedstawiciel TP KUL. O godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy. Gościmy dzisiaj w naszej parafii p. Rafała Bilickiego z Fundacji „Domy Serca”, który jako wolontariusz w październiku udaje się na misje do Chile. Pan Rafał podzieli się z nami problematyką misyjną i przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do skarbony ofiarę na materialne wsparcie tego przedsięwzięcia. Bóg zapłać za modlitewną i materialną pomoc.

2. W sobotę 23 września w Bazylice św. Wincentego a Paulo święcenia kapłańskie przyjął syn naszej parafii diakon Jan Pracki. Mszę św. prymicyjną w naszej parafii ks. Neoprezbiter odprawi w niedzielę 8 października o godz. 13,oo. Po Mszy św. ks. Prymicjant udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy. Prosimy też o udział pocztów sztandarowych duszpasterskich grup parafialnych.

3. W tym tygodniu przypadają: w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa – kapłana; w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo – kapłana; w czwartek wspomnienie św. Wacława – Męczennika; w piątek Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę wspomnienie św. Hieronima – kapłana i Doktora K-ła. Wszystkim Solenizantom na ręce ks. Rafała składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask, Bożego błogosławieństwa, orędownictwa św. Patronów oraz wszelkiej pomyślności.

4. We wtorek 26 września w Biurze Parafialnym w godz. 16,oo-18,oo ostatnie zapisy kandydatów do małżeństwa na Dekanalną Katechezę Przedmałżeńską dla narzeczonych, która rozpocznie się 3 października.

5. W środę 27 września Mszą św. o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym rozpocznie się spotkanie Rodziców dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. omówienie spraw organizacyjnych. Liczymy na obecność wszystkich Rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii św. w tym roku katechetycznym.

6. W czwartek 28 września miesięczna praktykę duszpasterską w naszej parafii kończy ks. Diakon Stanisław Gajek. Dziękujemy za jego chętną pomoc przy ołtarzu i w Biurze Parafialnym. Życzymy ks. Diakonowi Bożego błogosławieństwa i wielu łask w ostatnim roku formacji do kapłaństwa. Szczęść Boże i do zobaczenia ks. Diakonie!

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec dla dorosłych i młodzieży będziemy odprawiać: w dni powszednie przed południem o godz. 9,3o, natomiast wieczorem codziennie o godz. 17,3o; a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16,3o. Serdecznie zapraszamy do tej pięknej, maryjnej modlitwy.

8. W przyszłą niedzielę Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia o godz. 15,oo rozpocznie się zebranie Żywego Różańca. Zapraszamy także nowych chętnych, którzy w miesiącu różańcowym pragną włączyć się w codzienne odmawianie modlitwy, do której tak gorąco zachęcała Matka Najświętsza.

9. W sobotę 7 października, w Święto Matki Bożej Różańcowej organizowana jest ogólnopolska modlitwa „Różaniec do granic”. Jej celem jest podjęcie modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Tego dnia w Kościele Nawiedzenia w godz. 14,oo-16,oo odmówione zostaną 4 części Różańca św. w modlitewnej łączności z wszystkimi uczestnikami tej inicjatywy. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych, wszystkich, którym czas i obowiązki na to pozwolą. Szczegóły znajdują się na plakacie i ulotkach.

10. Trwają zapisy do Akademii Rodziny przy Sanktuarium Zawierzenia w Bydgoszczy na Piaskach. Spotkania odbywają się w soboty, raz w miesiącu od września do czerwca. Opieka nad dziećmi zapewniona. Zapraszamy małżeństwa sakramentalne do 10 roku stażu małżeńskiego. Szczegóły na plakatach.

11. W kaplicy Matki Bożej przy kościele oo. Jezuitów w Bydgoszczy w pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godz. 17,oo odprawiana jest Msza św. dla małżeństw niesakramentalnych. Zapraszamy małżonków żyjących w związkach cywilnych i ich rodziny.

12. W poniedziałek 9 października o godz. 20,oo rozpoczną się neokatechumenalne Katechezy Zwiastowania. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną ożywić i pogłębić swoją wiarę w Boga.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Nie lubi łatwych odpowiedzi” – o nowym arcybiskupie Grzegorzu Rysiu, Metropolicie Łódzkim; „ W piciu jesteśmy szalenie niekompetentni” – o problemie alkoholowym w naszej Ojczyźnie; „Lekcja ks. Jerzego” – o misji tego kapłana z perspektywy ponad 30 lat; „Mój przyjaciel Niedźwiedź” – o wspólnocie niepełnosprawnych intelektualnie „Osada Burego Misia”. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik na październik – 5 minut z Bogiem. Zachęcamy do nabycia i lektury.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał do wieczności: śp. Stanisławę Wargin lat 74 z ul. Sz. Szeregów 2B i Leokadię Kuchler lat 91 z ul. Boh. Westerplatte 5, które ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………

15. Na ochocze i owocne podejmowanie pracy dla Królestwa Niebieskiego przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                            Proboszcz

                                                  Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski