Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 1 października 2017 r.

Ogłoszenia na 1 października 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – XXVI Niedziela zwykła „A”

1 października 2017 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXVI Niedzielę zwykłą. Do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Zachęcamy do chwili osobistej rozmowy z Panem Jezusem. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków oraz nowych chętnych do codziennego odmawiania tej pięknej i skutecznej modlitwy maryjnej. O godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym nabożeństwo różańcowe z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiaj o godz. 17,oo w Kaplicy Matki Bożej w kościele oo. Jezuitów zostanie odprawiona Msza św. dla małżeństw niesakramentalnych. Taka Msza św. odprawiana jest w każdą I niedzielę miesiąca. Zapraszamy małżonków, którzy nie mogą zawrzeć małżeństwa sakramentalnego.

3. Dzisiaj też rozpoczynamy różańcowy październik. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy: dla wszystkich w dni powszednie o godz. 9,3o; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16,3o; natomiast dla dorosłych i młodzieży codziennie (także w niedziele) o godz. 17,3o. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W poniedziałek 2 października nabożeństwem różańcowym o godz. 17,3o rozpocznie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Łukasza i ks. Rafała, a we wtorek 3 października z grupy ks. Grzegorza. Po nabożeństwie i Mszy św. spotkanie formacyjne.

5. We wtorek 3 października Mszą św. o godz. 18,oo rozpocznie się Dekanalny Kurs Katechizacji Przedmałżeńskiej dla narzeczonych.

6. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek - św. Aniołów Stróżów; w środę - św. Franciszka z Asyżu; w czwartek – św. Faustyny, zakonnicy, Apostołki Bożego Miłosierdzia; w sobotę – NMP Różańcowej. Wszystkim obchodzącym Imieniny życzymy obfitych łask Bożych, opieki Maryi oraz orędownictwa św. Patronów.

7. Legion Maryi zaprasza na spotkania formacyjne we wtorki o godz. 16,oo w Klubie „Emaus”. Celem formacji jest modlitwa i pomoc bliźnim w potrzebie.

8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota października. Godzina święta w czwartek w łączności z nabożeństwem różańcowym o godz. 17,3o; po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Salce Konferencyjnej na plebanii; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i z nabożeństwem różańcowym o godz. 17,3o; nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim. Ze względu na ten Różaniec, w sobotę nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 9,3o. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

9. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z Sakramentami św. w sobotę 7 października w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chorych do czwartku włącznie w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

10. W sobotę 7 października, w Święto Matki Bożej Różańcowej organizowana jest ogólnopolska modlitwa „Różaniec do granic”. Jej celem jest podjęcie modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Tego dnia w Kościele Nawiedzenia w godz. 14,oo-16,oo odmówione zostaną 4 części Różańca św. w modlitewnej łączności z wszystkimi uczestnikami tej inicjatywy. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych, wszystkich, którym czas i obowiązki na to pozwolą. Szczegóły znajdują się na plakacie i ulotkach.

11. W przyszłą niedzielę 8 października o godz. 13,oo Mszę św. Prymicyjną odprawi syn naszej parafii, misjonarz św. Wincentego a Paulo ks. Jan Pracki, który po Mszy św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy poczty sztandarowe naszych duszpasterstw oraz wszystkich chętnych parafian. O godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Podczas tej Mszy św. poświęcimy różańce. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na prace inwestycyjne i remontowe w naszym Sanktuarium. Bóg zapłać.

12. W przyszłą niedzielę będziemy też obchodzić XVII już Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. O godz. 13,oo w kościele św. Jadwigi ks. Biskup Jan Tyrawa będzie przewodniczył Mszy św. dla młodzieży, a później w Hali „Łuczniczka” odbędzie się „Karoliada”. Kandydaci do bierzmowania z wszystkich grup zbiorą się przy Kościele Nawiedzenia o godz. 12,10, by wspólnie z ks. Rafałem udać się na te uroczystości. Udział w Dniu Papieskim jest jednym z elementów przygotowania do bierzmowania. Po każdej Mszy św. do specjalnych puszek będą zbierane ofiary na stypendia naukowe Fundacji Nowego Tysiąclecia dla uzdolnionej młodzieży.

13. W poniedziałek 9 października rozpoczną się neokatechumenalne Katechezy Zwiastowania. Zachęcamy wszystkich, którzy pragną odnaleźć, ożywić i pogłębić swoją wiarę w Boga.

14. Biblioteka Parafialna, która mieści się w Klubie „Emaus” będzie czynna w środy w godz. 16,oo-18,oo a w niedziele w godz. 9,oo-11,oo. Zapraszamy.

15. III LO im. Adama Mickiewicza z Bydgoszczy serdecznie zaprasza swoich Absolwentów na 70. Urodziny szkoły, które odbędą się w sobotę 21 października br. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie.

16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Niezwykły różaniec” – o różnych formach tej szczególnej modlitwy; „Jak inwestować, to w ludzi” – o polityce gospodarczej samorządu w Nysie; „Kardynał, który trafia w sedno” – rozmowa z Prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego o przyczynach kryzysu wiary, niemodlących się księżach i potrzebie odnowy liturgii. Zachęcamy do nabycia i lektury.

17. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: Ireneusz Herniak lat 63 z ul. Solnej 12; Maria Walczak lat 57 z ul. Łomżyńskiej 49; Wanda Wojtysiak lat 83 z ul. Kąkolowej 7; Dariusz Szymański lat 43 z ul. Białogardzkiej 6; Jerzy Zajączkowski lat 69 z ul. Modrakowej 44; Regina Sikorska lat 84 z ul. Człuchowskiej i Czesława Kantorska lat 75 z ul. Sz. Szeregów 2A, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………

18. Na posłuszeństwo Niebieskiemu Ojcu i wierne wypełnianie Jego woli przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                           Proboszcz

                                                Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski