Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 15 października 2017 r.

Ogłoszenia na 15 października 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – XXVIII Niedziela zwykła „A”

15 października 2017 roku.

1. Dzisiaj, w XXVIII Niedzielę zwykłą 15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego. Łączymy się w bólu z Rodzicami, którzy przeżyli to bolesne doświadczenie utraty swojego dziecka i modlimy się, aby Bóg ukoił ich ból i skutecznie obdarzył łaską pocieszenia. O godz. 17,3o w tej intencji nabożeństwo różańcowe.

2. Bardzo dziękujemy panu Redaktorowi Zbigniewowi Branachowi za przedstawione świadectwo o św. Janie Pawle II i bł. ks. Jerzym. Książki autorstwa pana Redaktora można będzie nabyć przy wyjściu z kościoła.

3. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na projekcję filmu pt. „Dwie korony”, o życiu św. Maksymiliana Kolbe oraz na spotkanie z reżyserem filmu, p. Michałem Kondratem w dniu 16 października o godz. 18,oo w kinie Helios. Szczegóły na plakacie.

4. W poniedziałki i czwartki o godz. 20,oo zapraszamy na neokatechumenalne Katechezy Zwiastowania.

5. We wtorek 17 października odbędzie się kolejna katecheza dla narzeczonych przygotowująca do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Rozpoczęcie różańcem o godz. 17,3o.

6. Komisariat Policji Bydgoszcz Wyżyny ostrzega przed oszustami, którzy podając się za wnuczka, policjanta, inkasenta, pracownika telekomunikacji, energetyki lub innych, kontaktują się telefonicznie z osobami starszymi i pod zmyślonym pretekstem proszą o pilne przekazanie pieniędzy dla członka rodziny. Mogą także proponować podpisanie dokumentów, umów na rzekomo tańsze opłaty za gaz i energię elektryczną. W przypadku zaistnienia takiego zdarzenia prosimy o poinformowanie o tym Komisariatu Policji Bydgoszcz Wyżyny przy ul. Ogrody 19 A.

7. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego – Biskupa i Męczennika; w środę Święto św. Łukasza – Ewangelisty; w czwartek 33. Rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki; w piątek wspomnienie św. Jana Kantego – Kapłana i w sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię – Biskupa. Wszystkim Solenizantom na ręce ks. Łukasza składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności.

8. Zapraszamy na uroczystości związane z 33. Rocznicą Męczeństwa bł. ks. Jerzego. W czwartek 19 października o godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym różaniec św. przygotowany przez młodzież, a po nim Msza św. o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego. Z tego względu nie będzie różańca św. dla dzieci o godz. 16,3o i dla dorosłych o godz. 17,3o. Wszystkich zapraszamy na godz. 17,oo. W sobotę 21 października po Mszy św. o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym Koncert pt. „Maryja w życiu bł. Ks. Jerzego” w wyk. p. Doroty Spychalskiej. W przyszłą niedzielę 22 października o godz. 13,oo Msza św. pontyfikalna o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego transmitowana na żywo przez Telewizję Polonia. Zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy zarówno poczty sztandarowe jak i wszystkich wiernych. Tego dnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. O godz. 16,3o w Klubie „Emaus” spotkanie członków Róży Różańcowej Rodziców, a potem różaniec św. w kościele o godz. 17,3o. Zapraszamy chętnych Rodziców do modlitwy różańcowej za swoje dzieci.

9. W dniach 26 i 27 października odbędzie się ostatnia pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej do Częstochowy na Jasną Górę przed Nawiedzeniem Kopii Cudownego Obrazu. Wyjazd w czwartek 26 października spod naszego kościoła o godz. 9,oo; wyjazd z Częstochowy w piątek 27 października o godz. 9,oo. Koszt 80 zł. od osoby. Chętni mogą się zapisywać po Mszach św. w zakrystii. Należy mieć ze sobą pieniądze i znać nr Pesel (potrzebne do ubezpieczenia). Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy.

10. Zapraszamy do jeszcze liczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „O miłość bez granic” – o minionej akcji modlitewnej „Różaniec do granic”; „Nie używał hamulca” – rozmowa o dziele ks. Franciszka Blachnickiego w 30. Rocznicę Jego śmierci; „Zaprosili Ducha Świętego” – o Dniu Papieskim w naszej diecezji; „Paradoks chrześcijaństwa” – o erygowaniu nowej parafii w Fordonie pw. św. Faustyny Kowalskiej. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: śp. Zofię Hińczewską lat 92 z ul. W. Polskiego 22; Leokadię Chojnacką lat 83 z ul. Zajęczej 1; Henryka Bugałę lat 81 z ul. Sasankowej; Zofię Berdych lat 87 z ul. Łomżyńskiej 54; Joannę Górkę lat 78 z ul. Łomżyńskiej 54 i Irenę Szwedowską lat 87 z ul. Łomżyńskiej 54, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………

13. Na owocne przyjmowanie zaproszenia na ucztę i zachowanie szaty Bożej łaski przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                          Proboszcz

                                                 Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski