Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 5 listopada 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne na 5 listopada 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – XXXI Niedziela zwykła „A”

5 listopada 2017 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXXI Niedzielę zwykłą. W Ewangelii św. Chrystus Pan uczy nas prawdziwej pokory. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu. Udajmy się tam na chwilę osobistej rozmowy z Chrystusem, którą możemy ofiarować za naszego ks. Biskupa, obchodzącego dzisiaj 29. Rocznicę święceń biskupich. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się modlitewne spotkanie Żywego Różańca. Zapraszamy także nowych chętnych. Członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia Św. Łazarza rozprowadzają dzisiaj kalendarze-cegiełki na Hospicjum Perinatalne, wspierające rodziny oczekujące narodzin śmiertelnie chorego dziecka.

2. Rozpoczął się XXXVI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy. W ramach Tygodnia dziś po Mszy św. o godz. 10,15 w Sali konferencyjnej na plebanii odbędzie się spotkanie autorskie z p. Wincentym Łaszewskim z pokazem multimedialnym pt. „Fatima – w 100. Lecie objawień fatimskich. Czy prorocka misja Fatimy została zakończona?”. Serdecznie zapraszamy.

3. W bogatej ofercie programowej Tygodnia znajdują się też przedsięwzięcia, które odbędą się w naszej parafii: w piątek 10 listopada po Mszy św. o godz. 10,oo w Kościele Nawiedzenia spotkanie z p. Pawłem Zuchniewiczem pt.   „Ojciec wolnych ludzi. Opowieść o Prymasie Wyszyńskim”; w sobotę 11 listopada po Mszy św. o godz. 18,oo nasz chór wykona Koncert pieśni patriotycznych pt. „Tobie Polsko”; a w niedzielę 12 listopada po Mszy św. dziękczynnej o godz. 13,oo z okazji XXX lecia istnienia chóru Exsultate Deo, nasz chór wykona Koncert z udziałem solistów Agnieszki Olszewskiej, Beaty Bobińskiej i Wiesława Raczkowskiego. Serdecznie zapraszamy. Pełna oferta programowa XXXVI Tygodnia znajduje się na afiszach.

4. Spotkania kandydatów do bierzmowania: z grupy ks. Łukasza w poniedziałek, z grupy ks. Grzegorza w środę. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

5. We wtorek 7 listopada w Toruniu o godz. 18,oo w parafii pw. Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza przy ul. Rybaki 59 odbędzie się spotkanie formacyjne Bractwa Szkaplerza Św. Michała Arch. Osoby, które przyjęły znak Szkaplerza zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.

6. Wypominki z różańcem za Zmarłych odmawiamy codziennie o godz. 17,3o.

7. W tym tygodniu przypadają: w czwartek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża i Doktora K-ła, a w sobotę wspomnienie św. Marcina – biskupa; 99. Rocznica Odzyskania Niepodległości. Solenizantom na ręce ks. Marcina składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask. W Święto Odzyskania Niepodległości Msze św. o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 i 18,oo. O godz. 11,oo w Katedrze Bydgoskiej ks. Biskup Jan Tyrawa będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. w intencji naszej Ojczyzny.

8. W przyszłą niedzielę 12 listopada będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 13,oo i Koncert naszego Chóru z okazji 30. Lecia istnienia. W przyszłą niedzielę o godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawicieli Edycji św. Pawła, którzy zaproponują nam Ewangeliarze na 2018 r. To książeczki w formie modlitewnika z tekstami Ewangelii na każdy dzień roku w cenie 10 zł. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień. Gorąco polecamy.

10. W poniedziałek 13 listopada nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie doroczną Uroczystość Odpustową ku czci Św. Polskich Braci Męczenników. Sumę Odpustową o godz. 18,oo w intencji naszej parafii odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Prałat Grzegorz Nowak, kanclerz Kurii Bydgoskiej. Już dziś serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe duszpasterstw parafialnych i wszystkich parafian do wspólnoty modlitewnej.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „ Walczące drzewka ateizmu” oraz „Tolerancja antychrześcijańska” – o wyroku francuskiego sądu w sprawie krzyża na pomniku św. Jana Pawła II; „Afryka oddała im dzieciństwo” – o sybirakach, którzy osiedlili się w Afryce; „Matko, przyjdź do nas!” – o pielgrzymce Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły: śp. Halina Siudajewska lat 90 z ul. Łomżyńskiej 54; Stanisława Hoffmann lat 94 z ul. Szpitalnej 1; Aniela Osińska lat 84 z ul. P. Pracy 4 i Klara Kluczyk lat 94 z ul. Glinki 116, które ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek…….

13. Z wiarą i ufnością przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                               Proboszcz

                                                     Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski