Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 26 listopada 2017 r.

Ogłoszenia na 26 listopada 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata     „A”

26 listopada 2017 roku.

1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę Roku Kościelnego przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W łączności z Mszą świętą o godz. 10,15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ i Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W poniedziałek przypada 7. Rocznica śmierci ks. Prałata Romualda Biniaka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ubogaconej śpiewem naszego chóru podczas Mszy świętej o godz. 18,oo. Nasz chór rozpoczął już próby śpiewania kolęd. Próby odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 18,oo w salce katechetycznej nr 2. Zapraszamy chętnych, którzy lubią śpiewać, aby włączyli się w prace naszego chóru. Warto spróbować swoich sił i głosu.

3. W czwartek obchodzimy Święto św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim Solenizantom przez wstawiennictwo św. Patrona życzymy obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności.

4. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci NSPJ w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i 18,oo. Okazja do spowiedzi św. podczas porannych Mszy św.; spowiedź św. dla dzieci od godz. 16,oo a o godz. 17,oo Msza św. I piątkowa dla dzieci. Spowiedź św. dla dorosłych i młodzieży od godz. 17,3o. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z rozważaniem fatimskim wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy w ich domach z sakramentami św. w sobotę 2 grudnia w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych do czwartku włącznie w Biurze Parafialnym lub zakrystii.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Marcina w poniedziałek. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

6. Katecheza przygotowawcza dla narzeczonych odbędzie się we wtorek 28 listopada. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18,oo.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić opłatki na stół wigilijny i do świątecznych życzeń, które wyślemy naszym bliskim. Wzorem lat ubiegłych opłatki będziemy mogli nabywać u naszych harcerzy przed harcówką. W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty, które w dni powszednie odprawiać będziemy w Kościele Zasadniczym o godz. 6,3o. Dzieci z lampionami zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18,oo; natomiast we wtorki i czwartki o godz. 6,3o. Codziennie przed Roratami o godz. 6,15 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

8. Jak w latach ubiegłych organizujemy konkurs dla całej rodziny „Najpiękniejsza szopka rodzinna”. Wykonane szopki przynosimy do zakrystii w sobotę 16 grudnia w godz. 17,oo – 18,oo. Głosowanie nastąpi 17 grudnia po wszystkich Mszach św. Szopki będzie można odbierać w poniedziałek 18 grudnia po wieczornych Roratach dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Ewangelia się nie myli”- rozmowa z s. Małgorzatą Chmielewską o VIP-ach w królestwie Bożym, miłosierdziu, które nie jest kaprysem i o ulubionych słodyczach; „400 lat duchowej odpowiedzialności” – o 4. wiekowej obecności Jezuitów w naszym mieście; „Jesień w koloratce” – o życiu księdza na emeryturze; „Byłam komunistką” – o Annie z Armenii, która w wieku 40 lat przyjęła sakrament chrztu św. Do tygodnika dołączony jest modlitewnik na grudzień „5 minut z Bogiem”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Tadeusz Szopieraj lat 67 z ul. Białogardzkiej 15; Zofia Malińska lat 90 z ul. 15 Dywizji Piechoty Wlkp. 12; Helena Kosmowska lat 84 z ul. Boh. Westerplatte 5; Janusz Kapalka lat 69 z ul. Bpa Kozala 8; Zygmunt Piórek lat 73 z ul. P. Pracy 16 i Krystyna Kosiak lat 71 z ul. Białogardzkiej 6, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……….

11. Na królowanie Chrystusa w naszym codziennym życiu przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                                   Proboszcz

                                                            Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski