Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 3 grudnia 2017 r.

Ogłoszenia na 3 grudnia 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne –

I Niedziela Adwentu „B”

3 grudnia 2017 roku.

1. Dzisiaj, w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Kościelny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia do godz. 14,oo indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Udajmy się tam na chwilę osobistej rozmowy z Chrystusem utajonym w Eucharystii. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. Poświęcone opłatki na wieczór wigilijny i do życzeń świątecznych, które będziemy wysyłać naszym bliskim można nabywać u naszych harcerzy przed harcówką.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Konkurs Rodzinny na „Najpiękniejszą szopkę rodzinną”. Gotowe szopki przynosimy do zakrystii w sobotę 16 grudnia w godz. 17,oo-18,oo. Głosowanie odbywać się będzie w III Niedzielę Adwentu po wszystkich Mszach św. Szopki będzie można odbierać 18 grudnia po wieczornych Roratach dla dzieci.

3. Przypominamy, że w czasie Adwentu codziennie w dni powszednie odprawiamy Roraty o godz. 6,3o. Roraty dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18,oo ; a we wtorki i czwartki o godz. 6,3o. Dzieci na Roraty przychodzą z lampionami. Przypominamy też, że w Adwencie codziennie o godz. 6,15 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy. Roraty odprawiamy w Kościele Zasadniczym.

4. Spotkania kandydatów do bierzmowania: z grupy ks. Rafała w poniedziałek, z grupy ks. Grzegorza w środę. Rozpoczęcie udziałem w Roratach o godz. 18,oo.

5. We wtorek 5 grudnia o godz. 16,3o w Biurze Parafialnym spotkanie członków Parafialnego Koła Radia Maryja.

6. Dekanalna Katecheza Przygotowawcza do Małżeństwa dla narzeczonych we wtorek 5 grudnia w Sali Konferencyjnej na plebanii. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

7. W tym tygodniu we wspomnienie św. Ambrożego – Biskupa i Doktora K-ła obchodzimy I czwartek miesiąca. Godzina św. w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. w Sali Konferencyjnej na plebanii spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań.

8. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 i 18,oo. W piątek z racji Uroczystości nie ma Mszy św. roratniej. Natomiast tego dnia w Kościele Nawiedzenia odbędzie się Godzina Łaski Matki Bożej dla świata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w godz. 12,oo-13,oo.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy, połączony z loterią fantową. Dzieci ze scholi i Eucharystycznego Ruchu Młodych będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Pozyskane fundusze będą przeznaczone na wyjazdy integracyjne dzieci i młodzieży.

10. Również w przyszłą niedzielę panie z parafialnego zespołu Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” będą rozprowadzać świąteczne świece Caritas małe po 5 zł., a duże po 15 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc rodzinom najbiedniejszym. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca przeznaczymy na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium. W przyszłą niedzielę o godz. 16,oo Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych, a po Mszy św. katecheza dla Rodziców.

11. Przy Wyższej Szkole Gospodarki funkcjonuje Jadłodzielnia Karmnik. Można tam przynosić produkty i podzielić się wszystkim co nadaje się do spożycia, ale nie przekroczyło terminu ważności. Jadłodzielnia czynna jest codziennie w godz. 8,oo-20,oo przy ul. Królowej Jadwigi 14.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Zwycięstwo lekarki” – o wyroku sądu norweskiego w sprawie polskiej lekarki; „Masakra na Synaju” – o zamachu dżihadystów w Egipcie; „Sztuka czekania” i „Preludium Bożego Narodzenia”– o przeżywaniu Adwentu. Zachęcamy do nabycia i lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Bożena Borowiecka lat 67 z ul. Kombatantów 6; Józef Poniatowski lat 92, budowniczy kościoła z ul. Szpitalnej 7; Kornelia Dembska lat 91 z ul. P. Pracy 14; Regina Śledź lat 73 z ul. Łomżyńskiej 54 i Zofia Fedek lat 68 z ul. Glinki 116, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek………

14. Na adwentowe prostowanie naszych życiowych dróg przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                                     Proboszcz

                                                          Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski