Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 10 grudnia 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne na 10 grudnia 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne –

II Niedziela Adwentu „B”

10 grudnia 2017 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już II Niedzielę Adwentu. O godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców.

2. Zapraszamy na Kiermasz Bożonarodzeniowy połączony z loterią fantową. Pozyskane fundusze przez dzieci ze scholii i Eucharystycznego Ruchu Młodych zostaną przeznaczone na wyjazdy integracyjne dzieci i młodzieży.

3. Dzisiaj też rozpoczynamy rozprowadzanie świec Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece duże w cenie 15 zł. a małe w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc rodzinom najuboższym.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby remontowo-inwestycyjne w naszym Sanktuarium oraz do puszek jako pomoc finansową dla Parafian w Ciężkowie, na terenie Parafii Słupy, gdzie w nocy 29 listopada br. spłonął dach kościoła pw. św. Stanisława. Pożar zniszczył nowy dach świątyni, gdzie dobiegały końca prace remontowe i konserwatorskie. Niewielka wspólnota wiernych w Ciężkowie sama nie podoła odbudowie bez naszej pomocy. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

5. W sobotę 16 grudnia w godz. 17,oo-18,oo do zakrystii przynosimy gotowe szopki w ramach konkursu „Najpiękniejsza szopka rodzinna”. Głosowanie obędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św., a szopki będzie można odbierać w poniedziałek 18 grudnia po wieczornych Roratach dla dzieci.

6. Spotkania kandydatów do bierzmowania: z grupy ks. Łukasza w poniedziałek, z grupy ks. Macieja i Marcina w czwartek. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

7. W czwartek o godz. 19,oo rozpocznie się niezwykłe skupienie adwentowe dla młodzieży pt. „Czy to był zwykły Człowiek… czy może Ktoś więcej…?” W tym skupieniu powinni uczestniczyć wszyscy kandydaci do bierzmowania.

8. Przypominamy, że Roraty odprawiamy Kościele Zasadniczym codziennie o godz. 6,3o. Przed Roratami o godz. 6,15 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18,oo; a we wtorek i czwartek o godz. 6,3o. Mamy nadzieję, że na poranne Roraty przyjdzie więcej dzieci. Dzieci na Roraty przychodzą z lampionami.

9. We wtorek 12 grudnia o godz. 18,3o w Katedrze ks. Biskup Jan Tyrawa rozpocznie cykl katechez na temat 7. Darów Ducha Świętego. Pierwsze spotkanie jest na temat „Daru Mądrości”.

10. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Łucji – Dziewicy i Męczennicy a w czwartek św. Jana od Krzyża – Kapłana i Doktora K-ła. Tego dnia swoje Imieniny obchodzi nasz ks. Biskup Jan Tyrawa. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

11. W piątek 15 grudnia Mszę św. o godz. 18,oo odprawi ks. Biskup. Podczas tej Mszy św. do grona kandydatów do Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu Św. Łazarza z Jerozolimy zostaną przyjęci nowi postulanci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

12. Przypominamy, że poświęcone opłatki można nabywać u naszych harcerzy przed harcówką.

13. Ponieważ w tym roku Wigilia Bożego Narodzenia przypada w niedzielę, już dzisiaj informujemy, że 24 grudnia Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15; 11,3o i 13,oo. W Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 18,oo i 20,oo. Zamiast tych Mszy św. zapraszamy na Pasterkę o godz. 22,oo.

14. Już po raz drugi w naszym mieście organizowany jest koncert ewangelizacyjny pt. „Betlejem w Bydgoszczy”. Koncert pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski oraz Ks. Biskupa Jana Tyrawy jako Gospodarza Wydarzenia, odbędzie się 7 stycznia 2018 roku o godz. 18,oo w Hali „Łuczniczka”. Wystąpią m.in. Natalia Kukulska, Kasia Moś i Mietek Szcześniak. Bilety w cenie 40; 60 i 80 zł. są do nabycia w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Cel jest szczytny więc zachęcamy do nabycia. Taki bilet może być wspaniałym prezentem pod choinkę. Niech ten koncert, wspólny śpiew kolęd, łamanie się opłatkiem pozwolą wielu naszym Diecezjanom przeżyć prawdziwą radość z narodzin Zbawiciela.

15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Konfesjonał – strefa tajemnicy” – o tajemnicy spowiedzi św.; „Proście, dostaniecie!” – rozmowa ze Szczepanem Kasińskim, człowiekiem, który wie, jak zdobywać pieniądze dla potrzebujących; „Meta życia” – rozmowa z s. Michaelą Rak, założycielką pierwszego Hospicjum na Litwie. Zachęcamy do nabycia i lektury.

16. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Wiesław Bulzacki lat 64 z ul. Sz. Szeregów 12; Patrycja Karolewska lat 14 z ul. Ks. Popiełuszki 1; Antoni Józefiak lat 89 z ul. W. Polskiego 26; Józef Jasiński lat 78 z ul. Sz. Szeregów 3; Dariusz Maliszewski lat 52 z ul. Zajęczej 14; Marian Dorobek lat 87 z ul. Modrakowej 44 i Urszula Bińkowska lat 73 z ul. Białogardzkiej 16, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………

17. Na adwentowe prostowanie naszych życiowych dróg i przygotowanie ich dla przychodzącego Pana przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                      Proboszcz

                                             Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski