Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 17 grudnia 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne na 17 grudnia 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne –

III Niedziela Adwentu „B”

17 grudnia 2017 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już III Niedzielę Adwentu. Po każdej Mszy św. można głosować na najpiękniejszą szopkę rodzinną. Szopki wystawione są w holu kościoła południowego. Gotowe szopki odbieramy w poniedziałek, po wieczornych Roratach dla dzieci. O godz. 15,oo na Starym Rynku odbędzie się bydgoska Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

2. Świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” można jeszcze nabywać przy wyjściu z kościoła, natomiast poświęcone opłatki są do nabycia u naszych harcerzy przed harcówką.

3. W zakrystii można nabywać bilety na koncert „Betlejem w Bydgoszczy”, który w hali „Łuczniczka” odbędzie się 7 stycznia 2018 roku. Gorąco zachęcamy do udziału w tym niecodziennym koncercie. To jedno z 12 wydarzeń ewangelizacyjnych w kilkunastu miastach Polski. Podczas koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w nowych i oryginalnych aranżacjach. Wystąpią m.in. Natalia Kukulska i Mieczysław Szcześniak.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Rafała w poniedziałek. Rozpoczęcie udziałem w Roratach o godz. 18,oo.

5. We wtorek kolejna Katecheza Dekanalna dla narzeczonych przygotowująca do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

6. Przypominamy, że Roraty odprawiamy codziennie o godz. 6,3o. Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18,oo; a we wtorek i czwartek rano o godz. 6,3o. Dzieci na Roraty przybywają z lampionami. Codziennie rano przed Roratami o godz. 6,15 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie oraz ubiegłej niedzieli do puszek na odbudowę kościoła w Ciężkowie.

8. W przyszłą niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w Wigilię Bożego Narodzenia będą o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15; 11,3o i 13,oo. W Wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 18,oo i 20,oo! Zapraszamy na Pasterkę o godz. 22,oo. Nasz chór parafialny zaprasza na koncert kolęd przed Pasterką już o godz. 21,3o.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Wyszyński, papieże i polityka wschodnia” – o Słudze Bożym, Prymasie Tysiąclecia; „Nowe Sanktuarium” – o uroczystym poświęceniu kościoła pw. MB Fatimskiej, który dekretem ks. Biskupa został ogłoszony diecezjalnym Sanktuarium; „Śpiew jest głosem Kościoła” – o obchodach 30. lecia istnienia naszego chóru „Exsultate Deo”; „Szczęśliwy bez powodów” – rozmowa z ks. Jarosławem Krylikiem o tym, jak śmiertelną chorobę nowotworową pogodzić z patrzeniem do przodu i budowaniem parafii; „Kościelne science fiction?” – rozmowa z ks. Dr. hab. Damianem Wąskiem o tym, czy instytucja Kościoła nie jest zbyt skostniała, czy wierni mogą wybierać swojego biskupa i czy współpraca księdza z kobietami jest niebezpieczna. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Irena Pałubińska lat 87 z ul. Bpa Kozala 4; Franciszek Idec lat 82 z ul. Przod. Pracy 1; Jadwiga Pietrowska lat 83 z ul. Walecznych 2; Barbara Szałkiewicz lat 64 z ul. BBON 3; Zofia Kosińska lat 90 z ul. Szpitalnej 25; Krystyna Zdrojewska lat 82 z ul. Przod. Pracy 20; Hieronim Lewandowski lat 82 z ul. Modrakowej 80 i Jan Witkowski lat 80 z ul. W. Polskiego 46, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek……….

11. Na otwieranie naszych serc dla przychodzącego Pana przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                   Proboszcz

                                                         Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski