Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 28 stycznia 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 28 stycznia 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

IV Niedziela zwykła „B”

28 stycznia 2018 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę zwykłą. Chrystus pokazuje nam swoją władzę nad grzechem i szatanem. O godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Spotkania kandydatów do bierzmowania: z grupy ks. Łukasza w poniedziałek, z grupy ks. Macieja w czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18,oo.

3. W środę obchodzimy wspomnienie św. Jana Bosko – kapłana, a w piątek Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w Kościele Zasadniczym o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15; 17,oo dla dzieci i 18,oo. Poświęcenie świec w łączności z każdą Mszą św. Ofiary zbierane na tacę w piątek przeznaczone są na wsparcie zakonów kontemplacyjnych. W łączności z Mszą św. o godz. 7,3o i 18,oo nabożeństwo ku czci NSPJ z racji I piątku miesiąca. Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św.; a dla dzieci od godz. 16,3o.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota lutego. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Sali konferencyjnej na plebanii. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi z rozważaniem fatimskim oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10,oo. W łączności z wieczorną Mszą św. w sobotę nabożeństwo maryjne i nowenna przed nawiedzeniem Kopii Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej.

5. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy w domach z Sakramentami Św. w sobotę 3 lutego w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

6. W przyszłą niedzielę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie członków Żywego Różańca. Zapraszamy także nowych chętnych do odmawiania tej szczególnej modlitwy. Z racji I niedzieli miesiąca w przyszłą niedzielę do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia Wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Papieska Lekcja z Chile i Peru” – o VI papieskiej pielgrzymce do Ameryki Południowej; „Konsekrowana MOJOŚĆ” – świadectwa o swoim powołaniu osób konsekrowanych; „Stetoskop przy monstrancji” – rozmowa z s. Loyolą Vinall, która jako baptystka 25 lat temu przyjechała do Polski, a miesiąc temu złożyła wieczyste śluby zakonne jako katolicka siostra; „Nowe prezbiterium i skarb” – o remoncie bydgoskiej katedry; „Miłości do trędowatych nauczył się w obozie” – o zmarłym w opinii świętości polskim misjonarzu werbiście o. Marianie Żelazku w setną rocznicę urodzin. Zachęcamy do nabycia i lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej rodziny parafialnej przekroczyli: śp. Jadwiga Piasecka lat 72 z ul. Walecznych 5; Janina Kozłowska lat 88 z ul. W. Polskiego 22; Jerzy Witoński lat 74 z ul. Boh. Kragujewca 13; Zbigniew Polewski lat 48 z ul. Boh. Westerplatte 9; Wanda Morzyńska lat 70 z ul. Walecznych 4; Bernard Borowicz lat 80 z ul. Boh. Kragujewca 3 i Tadeusz Król lat 86 z ul. Dunikowskiego 7, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………….

9. Na przyjmowanie z żywą wiarą mocy Chrystusa Pana przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                           Proboszcz

                                                  Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski