Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 4 lutego 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 4 lutego 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela zwykła „B”

4 lutego 2018 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę zwykłą. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Udajmy się tam na chwilę osobistej modlitwy. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. Natomiast o godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców. O godz. 17,3o Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Ks. Biskup Jan Tyrawa z dniem 1 lutego odwołał z rezydencji w naszej parafii ks. Mirosława Kiedzika. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Mirosławowi za jego posługę w naszej parafii, szpitalu i Hospicjum. W miejsce ks. Mirosława wikariuszem w naszej parafii ks. Biskup mianował ks. Marcina Benka. Bardzo serdecznie witamy ks. Marcina w naszej wspólnocie i życzymy obfitości łask Bożych oraz trwałych i obfitych owoców pracy duszpasterskiej. Szczęść Boże ks. Marcinie !

3. W poniedziałek udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo rozpocznie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Łukasza i Rafała. Po Mszy św. i nabożeństwie grupa ks. Łukasza udaje się na plebanię.

4. We wtorek Mszą św. o godz. 18,oo rozpocznie się kolejne spotkanie dla narzeczonych w ramach Dekanalnej Katechezy Przedmałżeńskiej.

5. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Agatę – Dziewicę i Męczennicę; we wtorek św. Pawła Mikę i Towarzyszy – Męczenników; a w sobotę św. Scholastykę – Dziewicę. Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu Bożych łask i skutecznego orędownictwa św. Patronów.

6. W środę o godz. 8,oo zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Prałata Romualda Biniaka w dniu Jego Imienin.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę 2 lutego na potrzeby zakonów klauzurowych. Pieniądze zostały przekazane do naszej Kurii. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę jako II miesiąca przeznaczymy na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

8. W przyszłą niedzielę 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o chorych i cierpiących, oraz tych, którzy im usługują, leczą i pielęgnują. Tego dnia o godz. 10,15 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Sybiraków, a po Mszy św. modlitwy przed kościołem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Przypominamy o możliwości wpłacania 1% podatku dochodowego na nasze Hospicjum i o takie wpłaty serdecznie prosimy w imieniu naszych chorych.

10. Informujemy, że są jeszcze wolne intencje mszalne, szczególnie w godz. porannych.

11. Przy wyjściu z kościoła oraz przy Kościele Nawiedzenia można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Za dobra, żeby ją wypchnąć” – o grającej główną rolę w telewizyjnym serialu „Korona królów” aktorce Halinie Łabonarskiej; „Czy kard. Wyszyński był nacjonalistą?” – o problemie nacjonalizmu w naszej Ojczyźnie; „Dostrzegać to, co nas łączy” – rozmowa z ks. Mariuszem Radziwonem, proboszczem parafii prawosławnej w Bydgoszczy; „Czy Jezus się uśmiechał?” – rozmowa ks. prof. Henryka Seweryniaka z dr Moniką Białkowską, dziennikarką „Przewodnika Katolickiego”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej parafialnej wspólnoty przekroczyli: śp. Zygmunt Gutowski lat 81 z ul. Modrakowej 76 i Maria Badurska lat 85 z ul. Boh. Kragujewca 17, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………..

13. Otwórzmy nasze serca na uzdrawiającą moc Chrystusa i z wiarą przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                        Proboszcz

                                                               Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski